Aranżacja ścian – imitacja cegły

Często zastanawiamy się nad wystrojem wnętrz domu lub mieszkania, zazwyczaj podczas wprowadzania się lub wykonując remont. Marzy nam się, aby pomieszczenia były stylowe i zachwycały wyglądem. Dlatego też szukamy różnych gotowych inspiracji w sklepach lub na stronach internetowych. Aby jednak wszystko tworzyło spójną całość, należy dopasować do siebie odpowiednio wybrane materiały, kolory czy dodatki. Raczej nie powinno być z tym problemu, ponieważ w wielu sklepach czeka na nas bogata oferta ciekawych produktów.

Cegła na ścianę

ozdobna imitacja cegły na ścianieCiekawym pomysłem podczas aranżacji jest stworzenie jednej ściany, w całkiem innej dekoracji. Do bardzo popularnej metody zalicza się ponadczasową cegłę, która z pewnością doda niepowtarzalnego charakteru w każdym wnętrzu. Płytki ceglane dekoracyjne cieszą się nieustającą popularnością, może poniekąd dlatego, że możemy wykorzystać ich piękno w dowolnie wybranym przez nas pomieszczeniu, jak również na zewnątrz domu. Do złudzenia przypominają prawdziwą starodawną cegłę pozyskiwaną z rozbiórki, jednak nie sprawiają tyle kłopotu w montażu jak jej prawdziwy odpowiednik. Płytki ceglane układa się identycznie jak każdą inną ceramikę. Dostępne są również cegły z dekoracyjną fugą, co znacznie ładniej prezentuje się na ścianie i skraca czas montażu. Jednym z dużych atutów jest to, że imitacja cegły jest odporna na wilgotność powietrza, jak również na różne uszkodzenia mechaniczne, więc można ją wykorzystać w pomieszczeniach, gdzie często spędzamy czas na przykład w takich jak kuchnia czy przedpokój. Nie da się ukryć, że płytki z cegły na ścianę wymagają także zabiegów pielęgnacyjnych w postaci regularnej impregnacji, jednak nie tak często, jak przy prawdziwej cegle. Ozdobna imitacja cegły na ścianie wymaga wcześniejszego rozplanowania, by odpowiednio się prezentowała, w innym przypadku nie będzie atrakcyjną dekoracją ściany. Płytki najlepiej sprawdzą się w pomieszczeniach przestronnych oraz w miejscach, gdzie napływa dużo światła z zewnątrz. W sklepach znajdziemy różne kolory i odcienie płytek w zależności od naszych potrzeb. Należy jednak zwrócić uwagę, że we wnętrzach o niewielkim metrażu ciemny kolor cegły może jeszcze bardziej zmniejszyć wymiary pomieszczenia.

Ważne, by pamiętać, że imitacja cegły na ścianie może zostać ułożona wyłącznie na dobrze wyrównanym podłożu. Tylko poprzez odpowiednie przygotowanie i zaplanowanie wszystkich elementów wyposażenia uzyskamy pożądany efekt dekoracyjny. Dzięki temu cegła będzie elegancką oraz stylową ozdobą w każdym pomieszczeniu i będzie zachwycać każdego.