Czarna Góra na każdą porę roku

Ziemia kłodzka jest regionem bogatym w atrakcje kategorii architektonicznej, turystycznej i naturalnej. Teren Czarnej Góry, a właściwie masywu góry Czarna Góra leży w tzw. Strefie Czystego Powietrza. Jak wynika z badań przeprowadzanych przez niezależnych ekspertów jakość powietrza w okolicach ośrodka narciarskiego na Czarnej Górze należy do jednej z najwyższych. Poza faktami, wynikającymi wprost z obserwacji i monitorowania wskaźników czystego powietrza, o fantastycznej jakości powietrza w rejonie Czarnej Góry świadczy również powrót w te tereny dzikiej zwierzyny.

Noclegi w każdym stylu

czarna góra noclegiObecność w okolicach masywu Czarnej Góry i Żmijowca dzikiej zwierzyny, świadczy o tym, że znajdują się tam tereny bogate w źródła pitnej wody, pożywienia oraz czyste powietrze. Okolice resortu narciarskiego Czarna Góra to znakomite miejsce na lokalizację swojego noclegu. Ponad to, w okolicy znajduje się mnóstwo atrakcji. W odległości około 4 kilometrów, w Stroniu Śląskim znajduje się Jaskinia Niedźwiedzia. Niemal każdy spaleolog utożsamia Jaskinię Niedźwiedzią z podstawową jaskinią na drodze do poznania większych i głębszych jaskiń tatrzańskich. Spaleolodzy zgodnie jednak uznają Jaskinię Niedźwiedzią na najładniejszą w Polsce. Odległość od resortu w Czarnej Górze to jedynie 4 kilometry. Mamy więc tutaj znakomitą bazę wypadową związaną z uczestniczeniem w całej infrastrukturze Czarnej Góry: narciarstwo w okresie zimowym, rowery i turystyka piesza w okresie letnim. Do wykorzystania w ofercie noclegowej mamy tak naprawdę cały przekrój tego, co można zaoferować: wille, hotele, apartamenty, noclegownie i schroniska. Wszytko to oferuje Czarna Góra Noclegi możemy zarezerwować już od 60 złotych za dobę. Designerskie wnętrza nowoczesnych hoteli, albo drewniane domki. Pełen rynsztunek wynikający z charakterystyki SPA&wellness w hotelu i apartamencie lub nocleg ze śniadaniem. Wszystko to znajdziemy w Czarnej Górze, z której do każdej z większych atrakcji w regionie dostaniemy się w nie dłużej niż w 60 minut.

Wybór noclegu w Czarnej Górze pozwala nam na swobodne przemieszczanie się po regionie i korzystanie z dobrodziejstw ziemi kłodzkiej. Do rejonu Czarnej Góry prowadzi droga wojewódzka nr 392, która łączy się na wysokości Złotego Stoku z drogą krajową nr 46. Dzięki niej swobodnie wydostaniemy się z okolic Czarnej Góry w kierunku Opolszczyzny i Śląska. W niewielkiej odległości znajduje się również droga krajowa nr 8 łącząca Wrocław, Kłodzko i Pragę. Do Wrocławia dostaniemy się w 90 minut, a do stolicy Czech dojedziemy w niewiele ponad 120 minut.