Czy refleksologia pomaga w sytuacjach stresowych?

Sytuacje stresowe zdarzają się każdemu. Stres jest obecny w życiu każdego człowieka, jednakże czasami jest on tak silny, że uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie organizmu. W związku z tym ludzie myśleli nad alternatywnymi metodami jego pokonywania. Stosowano więc farmakologie, muzykoterapię oaz refleksologię. Chcąc zaoszczędzić swój żołądek i nie brać leków poprawiających nastrój, warto jest się zapisać na masaż refleksyjny mające ogromne znaczenie w redukcji stresu.

Refleksologia jako skuteczna metoda na stres

refleksologia - WarszawaNajważniejszą zaletą refleksologii jest to, że nie może ona zaszkodzić. Praktycznie nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań, aby zastosować ten zabieg. W związku z tym nic nie tracimy udają się na tego typu alternatywną metodę leczenia, by poprawić jakość swojego życia oraz stan zdrowia. Refleksologia – Warszawa polega na tym, że uciskane są punkty na stopach człowieka, będące odpowiednikiem pewnych narządów. na stopach istnieje szeroki system nerwowy. W czasie ucisku, wysyłane są impulsy do mózgu człowieka. Impulsy te wpływają na system nerwowy danego narządu powodując przy tym o wiele lepsze krążenie krwi. Wiemy dobrze o tym, że krew dostarcza tlen. Kiedy krążenie jest poprawne dany narząd prawidłowo funkcjonuje. Tak może być również w przypadku stresu Lepiej dotleniony organizm lepiej funkcjonuje. Najpierw zmienia się gospodarka związana z przemianą materii, a potem system nerwowy. W końcowym etapie następuje relaks. Takie usprawnienie narządów wewnętrznych powoduje, że organizm lepiej sobie radzi z systemem odpornościowym. Jest zdrowszy. Pobudza się także gospodarka hormonalna. Wydzielane są endorfiny będące hormonami szczęścia. Po takim zabiegu człowiek jest, jak nowo narodzony. Refleksologia daje ogromną przyjemność. Nie ma w końcu nic lepszego, niż masaż stóp. Przy okazji działa na zdrowie. Występuje zjawisko samoleczenia się organizmu, a napięcie stresu stopniowo zanika. Potrzeba jest tylko seria takich zabiegów, by całkowicie pozbyć się nieprzyjemnego napięcia wynikającego ze stresu życia codziennego. Dobrze jest więc inwestować w zdrowie fizyczne i warto pamiętać, że stres ma również na nie ogromny wpływ!

Wiemy dobrze o tym, że człowiek, który ma zminimalizowany stres lepiej śpi. Sen tez wpływa na regeneracje organizmu. Aby wyregulować sen warto jest właśnie stosować refleksologię. Bezpośrednio możemy sobie sami pomóc stosując samemu masaż stóp, jednakże lepiej jest, aby zrobiła to osoba doświadczona i przeszkolona, która wie, w jakim miejscu należy uciskać stopy, aby zminimalizować daną dolegliwość.