Damski rower Gazela

 

Wielu ludzi wykorzystuje rower jako zastępczy środek transportu. Niektórzy jeżdżą na nim do pracy, na wakacje, czy zabierają na zakupy. Rowery do zadań specjalnych posiadają specjalistyczne wyposażenie, które najlepiej się sprawdza w ekstremalnych warunkach. Obecnie na rowerach jeździ tak dużo osób, że ciężko jest określić czy więcej kobiety, czy mężczyzn korzysta z tego sprzętu. Jedno jest pewne, jest ich mnóstwo w każdym mieście.

Czy wyposażenie roweru Gazela ma znaczenie?

rower romet gazelaNajwięcej rowerów się sprzedaje w okresie od marca do końca wakacji, bo to bez wątpienia czas, kiedy można do woli jeździć. Mężczyźni wybierają najczęściej modele z minimalnym wyposażeniem, ponieważ dla nich liczy się szybka jazda w różnych warunkach. Natomiast kobiety przy wyborze roweru kierują się praktycznym podejściem, czyli czy będą miały gdzie schować zakupy, czy się nie ubrudzą w trakcie użytkowania, lub czy mogą go postawić w dowolnym miejscu. Te wymagania spełnia rower Romet Gazela, który jest typowym damskim modelem. Kobiety potrzebują rower do jazdy po mieście, na wycieczki, lub jako zastępczy środek transportu. Model Gazela jest na tyle uniwersalny, że można nim jeździć po alejkach w mieście, lekkich, górskich trasach, czy zabierać na zakupy. W standardowym wyposażeniu znajduje się osłona na napęd, dzięki której żadna kobieta nie ubrudzi sobie butów, ani nogawek spodni. Nad tylnym kołem znajduje się wytrzymały bagażnik, na którym można zamontować fotelik dla dziecka, koszyk, albo dwie sakwy na bagaże kiedy pojedziemy w daleką podróż. Wygodne siodełko wykonane ze specjalnej pianki, zapewnia komfort jazdy nawet po przejechaniu wielu kilometrów. Wspornik siodełka i kierownicy posiada możliwość regulacji wysokości. Przedni widelec Gazeli jest amortyzowany, więc zjazdy z krawężników, czy różnych uskoków, staje się mniej odczuwalne. Rower damski jest też wyposażony w przydatne w trakcie jazdy po mokrej nawierzchni, błotniki wykonane z lekkiego aluminium. Stalowa jest jedynie kierownica i pedały.

Wybór idealnego roweru nie jest prosty, tym bardziej jeżeli się nie znamy na parametrach. W takiej sytuacji lepiej się zdać na fachową poradę doświadczonych sprzedawców w sklepach rowerowych. Nie zawsze drogi model roweru, musi oznaczać wysoką jakość, dlatego przy zakupie trzeba się kierować wyposażeniem, a nie ceną. Bez wątpienia jest to najważniejsze kryterium, bo jeżeli je dopasujemy do własnych wymagań, to na pewno będzie się nam na nim komfortowo jeździło. Model Gazela w sklepach internetowych kosztuje około dwóch tysięcy złotych.