Dlaczego angiologia jest ważną dziedziną medycyny?

Leczenie chorób naczyń w tym tętniaków jest tematem zainteresowania lekarzy angiologów. Tętniak to poważna choroba, która może mieć skutek śmiertelny, dlatego w momencie, gdy angiolog ją wykryje, trzeba koniecznie przejść do procesu leczenia. Pacjentów z tętniakiem należy operować profilaktycznie, ponieważ każde pęknięcie tętniaka ma wysoką śmiertelność. Wyniki operacyjne stopniowo się poprawiają, a śmiertelność jest obecnie mniejsza niż dziesięć procent, więc widać że angiologia to ważna dziedzina medycyny.

Znaczenie angiologii w leczeniu tętniaków

najlepszy angiolog w krakowieZanim dojdzie do operacji, wykonywane jest badanie ukazujące anatomię żył. Wykonuje się je rutynowo przez angiologa. Głównym celem badania jest identyfikacja szyi tętniaka, czyli nierozszerzonego odcinka aorty wystarczająco długiego, aby zrobić tam ucisk bez ryzyka wycieku krwi wokół zacisku. Najlepszy angiolog w Krakowie wyjaśnia, że najczęstsze są tętniaki aorty obejmujące aortę brzuszną. Badania i zabiegi angiologiczne wykonuje się przy użyciu mobilnego aparatu rentgenowskiego w zwykłej sali operacyjnej, gdyż optymalne obrazowanie okołooperacyjne ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa zabiegu. Dlatego wymagane jest tak zwane pomieszczenie hybrydowe z pełnym wyposażeniem angiograficznym i stołem operacyjnym, które angiolog może sam poruszać. Dobry angiolog potrzebuje nie tylko nabycia umiejętności wewnątrznaczyniowych i otwartych chirurgii, ale także szkolenia w zakresie technik obrazowania naczyniowego i farmakologicznego leczenia chorób naczyniowych. Korzyści z nowoczesnego leczenia tętniaków są na bardzo wysokim poziomie. Pacjent jest operowany laparoskopowo, dzięki czemu unika się uciskania aorty. Krwotok okołooperacyjny jest znikomy, rzadko wymagana jest intensywna terapia, a czas trwania opieki jest ograniczony do kilku dni. Można więc stwierdzić, że angiologia zmienia się szybko. Wiele wskazuje na to, że zarówno organizacja, jak i technologia chirurgiczna w leczeniu tętniaków będą ewoluować dynamicznie.

Angiologia i zaawansowana technologiczne to forma leczenia wykonywana przez najwybitniejszych specjalistów. Kierowanie się w stronę krótkich czasów opieki i mniejszej liczby miejsc opieki sprzyja rozwojowi omawianej dziedziny Technologia wewnątrznaczyniowa nie jest droższa niż operacja otwarta, pomimo znacznych kosztów materiałowych. W przeszłości konieczne były częste kontrole pooperacyjne, ale są one zastępowane corocznymi badaniami ultrasonograficznymi u angiologa, ponieważ zmniejszyły się powikłania pooperacyjne.