Do czego służą baterie umywalkowe czasowe?

Technologia nieustannie się rozwija, a dzięki temu producenci z różnych branż dostarczają swoim klientom nowe, interesujące rozwiązania. Obecnie zwraca się szczególną uwagę na oszczędność wody pitnej – właśnie dlatego powstaje mnóstwo sposobów na ograniczenie jej zbędnego zużywania. Jednym z nich są elementy armatury, w tym chociażby baterie umywalkowe wyposażone w specjalne, czasowe czujniki zużycia wody.

Jak skutecznie wykorzystać czasowe baterie umywalkowe?

nierdzewne baterie umywalkowe czasoweWedług badań ustalono, że przeciętnie każdy Polak w czasie jednego dnia zużywa aż 150 litrów wody. Spory odsetek tego stanowi niedokręcony kran czy niezakręcanie wody podczas mycia zębów. Montując baterie czasowe, można zaoszczędzić nawet do kilkudziesięciu litrów wody, a co za tym idzie – znacząco zmniejszyć rachunki. Umywalkowe baterie czasowe działają na zasadzie podajnika, czyli wystarczy zbliżyć dłonie pod baterie (w niektórych urządzeniach nacisnąć przycisk), a woda zacznie spływać przez kilka lub kilkanaście sekund (długość płynącej wody zależy od indywidualnych ustawień) – jest to czas wystarczający, aby umyć ręce. Nierdzewne baterie umywalkowe czasowe mają wiele zastosowań, można je montować zarówno w budynkach prywatnych, jak i obiektach publicznych. Taką armaturę najczęściej można spotkać w centrach handlowych, na basenach, siłowniach i w ośrodkach wypoczynkowych. Właściciele decydują się na montaż takich urządzeń z uwagi na częsty problem zapominania o zakręcaniu wody przez odwiedzających – wówczas strumień potrafi płynąć nawet przez kilka godzin, co generuje wysokie koszta. Zamontowanie czasowej baterii uchroni również budynek przed zalaniem, a dodatkowo produkt będzie wygodniejszy w użytkowaniu (szczególnie przez osoby niepełnosprawne) i bardziej higieniczny. Armaturę tego typu warto zamontować w domach, gdzie dzieci samodzielnie korzystają z łazienek – te zazwyczaj nie będą zwracały uwagę na to, jak długo płynie woda. Pierwszy otrzymany rachunek z pewnością będzie o wiele niższy – inwestycja zwróci się już po kilku miesiącach.

Baterie umywalkowe z czasowym czujnikiem powinny być instalowane w każdym budynku, aby maksymalnie zmniejszyć ilość niepotrzebnie zużywanej wody. Rozwiązanie może być szczególnie interesujące dla właścicieli obiektów publicznych, gdzie w ciągu dnia z łazienek korzysta spora ilość osób. Zakup takie armatury jest nieco droższy niż standardowych baterii umywalkowych, jednak nie ma powodu do obaw – inwestycja zwraca się błyskawicznie. Komfort, higiena, oszczędność i elegancja powinny przekonać do zakupu urządzenia.