Dobrej jakości obroża dla psa

Dobrej jakości obroża cechuje się nie tylko solidnym wykonaniem, ale również tym, czy jest wygodna dla naszego psa. Jeszcze do niedawna ciężko było kupić naprawdę dobrej jakości obrożę przez co byliśmy najczęściej zmuszeni do zakupu tego, co akurat dostępne było w pobliskim sklepie zoologicznym. Dzisiaj jednak zakup wygodnej i wytrzymałej obroży nie jest niczym trudnym.

Wytrzymała obroża dla psów typu bull

wytrzymałe obroże na zamówienieJakiś czas temu spełniłam swoje marzenie z dzieciństwa i wreszcie kupiłam sobie pięknego amstaffa. Na początku wyprowadzałam go na specjalnych szeleczkach, ale z biegiem czasu postanowiłam przesiąść się na obrożę. Zwykle szelki nie zdawały swojego egzaminu ponieważ Cezar okazał się sprytniejszy niż myślałam i nie miał żadnego problemu z uwolnienia się z szelek. Dopóki mój pies rósł dopóty zmieniałam mu ciągle obroże, dlatego z początku nie zwracałam uwagi zbytnio na ich świetną jakość ponieważ wiedziałam, że i tak zaraz będę kupowała nową obrożę. Kiedy jednak Cezar przestał się już rozrastać postanowiłam zakupić mu obrożę, która posłuży na naprawdę wiele lat. Szukałam czegoś naprawdę dobrego po chyba wszystkich sklepach zoologicznych w moim mieście, ale większość obróżek była przeznaczona dla małych piesków, a kolczatki pod żadnym pozorem kupować nie chciałam. Znalazłam jednak sklep internetowy sprzedający wytrzymałe obroże na zamówienie. Były to obroże wykonywane z naturalnej skóry, a zatem miałam pewność, że nie będą obcierać mojego psa i obroża będzie dla niej w stu procentach wygodna, natomiast ja nie będę musiała się martwić, czy wytrzyma próby powstrzymania psa przed pościgiem za wiewiórkami, których Cezar wyjątkowo nie cierpi. Poza tym na obroży można było zamówić sobie napis, więc zdecydowałam się na imię mojego psa, oraz telefon kontaktowy do mnie. Pies co prawda posiada tatuaż, ale jeżeli kiedyś się zgubi to znalazca będzie mógł po prostu do mnie bezpośrednio zadzwonić. Takie obroże doskonale nadają się do ras typu bull, ale z pewnością zdadzą swój egzamin w przypadku każdego dużego i silnego psiaka bez względu na to, czy jest on rasowy czy nie. 

Kupno obroży na zamówienie okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Obroża była idealna ponieważ była szyta „na miarę” specjalnie pod obwód szyi mojego psa. To, co jest także ważne to fakt, że obroża jest dosyć szeroka dlatego nawet jeżeli pies zaczyna się szarpać to nie wpija mu się w szyje, co jest niezwykle ważne, jeżeli nie chcemy doprowadzić do komplikacji zdrowotnych u naszego czworonożnego przyjaciela.