Elastyczne i wytrzymałe taśmy poliuretanowe

Wiele przemysłów przechodzi dziś gruntowną modernizację. Dzieje się tak z dwóch podstawowych powodów. Świadomość przedsiębiorców zaczyna wzrastać, coraz więcej ludzi zaczyna sobie bowiem zdawać sprawę z tego, że choć zakup nowoczesnych urządzeń i narzędzi wiąże się z konkretnym wydatkiem, to jednak inwestycja ta bardzo szybko się zwraca. Z drugiej strony przedsiębiorcy muszą się również dostosowywać do wymogów, które narzuca im m.in. sanepid czy normy unijne. Z tego też powodu sporym zainteresowaniem cieszy się taśma poliuretanowa, która posiada wszechstronne właściwości. 

Taśma poliuretanowa – zalety 

elastyczne taśmy poliuretanowePoliuretan uznawany jest dziś za materiał o nieograniczonych możliwościach. Jest on bardzo podatny na obróbkę, można go barwić, charakteryzuje się również wysoką wytrzymałością na potencjalne uszkodzenia czy odkształcenia. Ponadto jest on również bardzo elastyczny, idealnie sprawdza się więc na produkcji. Z tego tworzywa bardzo często wykonuje się dziś specjalne taśmy przenośnikowe dostosowane do konkretnych cech produktu. Warto również podkreślić, że materiał, z którego wykonuje się owe taśmy transportujące jest wodoodporny oraz żaroodporny. Umożliwia więc transport produktów, które posiadają różne temperatury, dla przykładu gorące metalowe części podczas transportu nie przywierają do podłoża taśmy,dzięki czemu nie zmieniają swojego kształtu i właściwości. Elastyczne taśmy poliuretanowe są ponadto odporne na oleje, posiadają różnorodne struktury, są również odporne na ścierania czy zarysowania. Niektóre z nich można również dopuszczać do produktów spożywczych, wybrane taśmy są więc bezpieczne dla zdrowia. Warto również zaznaczyć, że taśmy mogą być zbudowane z różnorodnych modułów wymiennych, które umożliwiają oddzielanie wybranych produktów, co automatycznie przyspiesza proces pakowania. Taśmy te łatwo również utrzymać w czystości, ponieważ do ich powierzchni nie przywierają żadne odpadki powstałe podczas produkcji. Każda taśma transportowa składa się z kilku warstw: strony transportowej, folii antystatycznej, tkaniny PES, wypełniającej warstwy pośredniej oraz zaimpregnowanej strony bieżnej. Budowa ta daje nam więc pewność, że zakupionym przez nas produktem będziemy mogli cieszyć się przez długie lata. 

Na końcu należy również podkreślić, że każdy nowoczesny system taśmowy możemy swobodnie rozbudowywać i przekształcać. Taśmy modułowe bardzo łatwo się wymienia, a ponadto zawsze istnieje również możliwość przedłużenia danej linii lub skrócenia jej wedle potrzeb. Produkt można również wzbogacać m.im. o dodatkowe kliny, falbany boczne czy zbieraki. Polecam więc zakup nowoczesnych taśm poliuretanowych wszystkim tym, którym zależy na rozwoju przedsiębiorstwa.