Gdzie mogą nocować miłośnicy ośrodka Czarna Góra?

Zarówno początkujący, jak i zaawansowni narciarze bardzo cenią sobie nowoczesny ośrodek sportów zimowych jakim jest Czarna Góra. Miejsce, które w 2017 roku przeszło gruntowną modernizację najważniejszej infrastruktury przyciąga amatorów jazdy na nartach z całej Polski. Co więcej, świetnie zorganizowane nartostrady łączą się z wygodną bazą noclegową Czarnej Góry obejmującą okoliczne miejscowości. Sprawdź więc gdzie najlepiej zatrzymać się, jeśli chcesz korzystać ze stoku do późnej nocy, a jakie miejscowości wybrać, jeśli masz ochotę na zwiedzanie?

Na narty do Czarnej Góry

baza noclegowa czarna góraNajpopularniejszymi miejscowościami, skąd do ośrodka Czarna Góra jest zaledwie rzut kamieniem to Sienna oraz nieco większe Stronie Śląskie. W obu właściciele pensjonatów i pokoi gościnnych są przygotowani na wizyty narciarzy, a więc mają dla nich specjalne wejścia, gdzie bez obaw mogą zostawić sprzęt narciarski czy wejść w specjalistycznych butach. W recepcji natomiast czekają także informatory turystyczne oraz mapki niezbędne do zwiedzania okolicznych atrakcji. A tych w miejscowościach położonych w promieniu zaledwie 15 kilometrów jest naprawdę sporo. Co więcej baza noclegowa czarna góra pozwala zarówno na jak najszybsze znalezienie się na stoku. A co za tym idzie umożliwiając szusowanie do godzinny 22:00, czyli samego zamknięcia ośrodka. Jednak sentymentaliści oraz osoby chcące jednocześnie zregenerować swój organizm wybierają oddalony nieco Lądek Zdrój, w którym można skorzystać z atrakcji uzdrowiskowych i wybrać się na zabiegi lecznicze oraz kąpiele np. do efektownego Zdroju Wojciech. Natomiast dla rodzin z dziećmi baza noclegowa Czarnej Góry to świetna miejscówka do odwiedzenia Ogrodu Bajek w Międzygórzu, który znajduje się zaledwie 5 kilometrów od stacji narciarskiej Czarna Góra. Wiele osób zatrzymujących się nieopodal centrum sportów zimowych decyduje się także na wycieczkę do Czech, gdzie na turystów również czekają ciekawe atrakcje i tradycyjne czeskie piwo.

Okolice Czarnej Góry to także miejsce, w którym nie będą nudzić się amatorzy historii. Tajemnicze tunele oraz pozostałości kompleksu Riese zwabią narciarzy, którzy pomiędzy szusowaniem mają ochotę na dawkę historii.Zaczynając od niedalekiej kopalni uranu w Kletnie po schrony rozrzucone na terenie całych Gór Sowich. Wiele z miejsc stanowiących jedną z największych zagadek drugiej wojny światowej jest obecnie zaliczanych do bazy noclegowej Czarnej Góry. Groza z aurą tajemnicy spodoba się także osobom znającym zaledwie zarys historii.