Gitary w rozmiarze 3/4

Muzyka towarzyszy nam na co dzień. Nawet jeśli nie jesteśmy jej wielkimi pasjonatami to w pracy, na zakupach, czy podczas jazdy samochodem słyszymy radiowe hity. Wpływ muzyki czasami powoduje już od najmłodszych lat zainteresowanie nią nieco większe. Często już jako dzieci chcemy wiedzieć jak powstaje muzyka i interesujemy się grą na jakimś instrumencie. Oczywiście do rozpoczęcia nauki są niezbędne nie tylko nauczyciel i czas wolny, ale przede wszystkim odpowiednio dobrany instrument.

Gitary do gry klasycznej

klasyczna gitara 3 4Chętnie wybieranym instrumentem przez najmłodszych jest gitara. Nic dziwnego, ponieważ jest to instrument nie tylko stosunkowo niedrogi, ale również znajdzie się na niego miejsce w każdym domu (w przeciwieństwie m.in. do pianina, czy perkusji). Poza tym umiejętność gry na gitarze przydać się może w wielu sytuacjach – nie tylko grze zawodowej w profesjonalnym zespole, ale również podczas szkolnych wydarzeń i apeli, czy nawet na ogniskach dla umilenia nastroju. Jeśli nasze dziecko sygnalizuje chęć rozpoczęcia nauki gry na gitarze, musimy zapoznać się z kilkoma ważnymi aspektami. Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że występują cztery podstawowe rodzaje gitary: akustyczna, elektryczna, basowa i klasyczna. W przypadku początkujących uczniów polecana jest właśnie ta ostatnia. Ważne jest również, aby dobrać jej rozmiar, ponieważ dla dzieci najlepsza będzie klasyczna gitara 3 4. Jest ona nieco mniejsza od standardowego rozmiaru gitar, dzięki czemu dziecko nie będzie miało problemów z jej utrzymaniem, co jest niezwykle ważne z punktu widzenia komfortu i samego grania. Klasyczne gitary posiadają nylonowe struny, który są bardziej miękkie od tych metalowych, przez co początki nauki będą o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze – palce zdołają się przyzwyczaić do nacisku i nie są narażone na skaleczenia tak jak w przypadku metalowych strun o dużym naciągu. Oczywiście w miarę rozwijania swoich umiejętności w późniejszym czasie można zmienić rodzaj gitary, albo pozostać przy klasycznej tylko wybrać jej standardowy rozmiar.

Planując naukę gry na gitarze koniecznie musimy zdecydować się na taki jej rodzaj, który najbardziej będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom i jednocześnie będzie dostosowany do naszych umiejętności i warunków fizycznych. Dlatego też najchętniej wybieranym modelem na początek jest klasyczna gitara w rozmiarze 3/4. Jest nieco mniejsza niż standardowa i posiada bardziej miękkie struny, dzięki czemu zapewnia komfort nauki każdemu początkującemu gitarzyście.