Jaki zabieg wybrać na ból kręgosłupa?

Coraz młodsze osoby narzekają na bóle kręgosłupa. Odcinek szyjny i lędźwiowy najczęściej jest narażony na obciążenia. Niestety, dzieci noszą za ciężkie tornistry, młodzież nie chce ćwiczyć na wf-ie, osoby w średnim wieku się przepracowują, a dla seniorów na zmiany nawyków jest już trochę za późno.

Gdzie wybrać się na masaż pleców?

leczniczy masaż kręgosłupa we wrocławiuPo mimo sporej konkurencji wśród fizjoterapeutów specjalizujących się w masażach leczniczych, wrocław jest idealnym miejscem aby zdecydować się na serię masaży pleców. Masaż leczniczy ma na celu usprawnić nasz zakres ruchu, zminimalizować odczucie dyskomfortu, wzmacniać mięśnie, pobudzać krążenie, ale również poprawiać nasze samopoczucie. Leczniczy masaż kręgosłupa we wrocławiu jest wykonywany przez najlepszych masażystów. Specjaliści Ci, ukończyli liczne kursy uprawniające do wykonywania zawodu. Dzięki długoletniemu doświadczeniu, obsługa wie jaki nacisk wkładać, gdzie wykonywać punkty uciskowe i jak długo masować bolący kręgosłup. Fizjoterapełci przed zabiegiem przeprowadzają dokładny wywiad zdrowotny, w celu wykluczenia przeciwwskazań. Jeśli pacjent poprawnie przejdzie ten etap, masaż będzie wykonywany z indywidualnym planem działania. Każdy kręgosłup wymaga innego podejścia. Często przy zwyrodnieniach szyjnych, masażyści pracują tylko na jednym odcinku. Innym przypadkiem jest ból kręgosłupa, promieniujący do okolicy nóg lub rąk. W takiej sytuacji, specjalista masuje kilka obszarów bólowych po kolei. Warto dodać, że przy bólach permanentnych, pacjent musi wykazać się cierpliwością, systematycznie uczęszczać na zabiegi, ćwiczyć kilka minut w domu. Najczęściej serię zabiegową, ustala się na pierwszej wizycie. Przeważnie masaż kręgosłupa wymaga dziesięciu, cotygodniowych spotkań. W Polsce mamy możliwość aby na zabiegi z zakresu fizjoterapii umawiać na NFZ, ale nie zawsze warto czekać kilka miesięcy na ustalenie pierwszego terminu. Na szczęście, leczniczy masaż kręgosłupa we wrocławiu umożliwia szybkie zapisy i konkurencyjne ceny.

W efekty masażu leczniczego trzeba wierzyć. Stosować się do zaleceń po zabiegowych oraz zmienić swoje dotychczasowe nawyki, które doprowadziły do stanu zapalnego. Jeżeli mamy możliwość, korzystajmy z turnusów rehabilitacyjnych jakie oferują sanatoria. Zabiegi fizykalne przyspieszają rekonwalescencję przy wszelkich urazach. Nastawmy się na siebie. Zdrowe posiłki, odpowiednia ilość nawodnienia, prawidłowo wykonywane ćwiczenia fizyczne w połączeniu z masażem leczniczym umożliwi nam zdrowsze i dłuższe życie.