Kajakiem wzdłuż Krutyni

W teraźniejszych czasach wiele ludzi decyduje się na spędzanie weekendu poza domem, wybierając przy tym głównie aktywną formę spędzania wolnego czasu. Pracując od poniedziałku do piątku po osiem godzin za biurkiem jest męczące i szkodliwe dla zdrowia. Wymuszona pozycja siedząca powoduje wiele dolegliwości, na przykład ból pleców, ból w odcinku szyjnym. A także w pracy często pojawia się stres przy podjęciu ważnych decyzji, terminowość której trzeba przestrzegać.

Spływ kajakowy po Mazurach

spływy kajakowe po KrutyniWybierając się na weekend w celu odreagowania i nabrania sił na kolejny pracujący tydzień warto pomyśleć o czymś interesującym, a przede wszystkim na świeżym powietrzu. Warto wybrać się na spływy kajakowe po Krutyni. Jest to rzeka na Pojezierzu Mazurskim o długości około 99 kilometrów, a jej głębokość maksymalnie sięga 7 metrów. Otoczona jest morenowymi wzniesieniami, co dodaje jej uroku. Jest to jeden z najładniejszych szlaków w nizinach. Podczas spływu można zauważyć orła bielika. Wiele firm organizuje spływy kajakowe jednodniowe, ośmiodniowe, weekendowe. Jednodniowe są idealne dla osób, które nie mają zbyt dużo czasu a na kajaku chcą spędzić tylko kilka godzin. Są to krótsze trasy, ale bardzo malownicze. Na takie trasy są przeznaczone kajaki dwuosobowe a osoby korzystające na własną odpowiedzialność uczestniczą w spływie. Natomiast spływy kilku dniowe są organizowane. Trasa jest z góry wyznaczona, na każdy dzień jest inny odcinek do przebycia. Wówczas dziennie przepływa się około 20 kilometrów. Poziom trudności spływów jest różnorodny. Z reguły należą do tych łatwiejszych szlaków. Każdy uczestnik dla bezpieczeństwa otrzymuje kamizelkę ratunkową. Coraz częściej ludzie decydują się na taki sposób odpoczynku od codzienności. Można się przy tym zrelaksować, w słuchać w otaczającą naturę. Poza tym kajaki są przeznaczone dla osób jak i młodych, tak i starszych. Wybierając się samemu na kajaki, a nie korzystając z organizowanych wycieczek wystarczy posiadać kąpielówki, krem z filtrem a przede wszystkim okrycie głowy. Kajaki można wypożyczyć na miejscu wraz z kamizelkami ratunkowymi.

Kajaki to bardzo dobry pomysł spędzenia weekendu poza domem, oderwanie od rzeczywistości. Również jest to odpoczynek, relaks. Spływy kajakowe oprócz samej frajdy wynikającej z przemieszczania się kajakiem, utrzymania odpowiedniego kierunku daje możliwość mentalnego odpoczynku, a przy okazji podziwianie otaczającej turystów natury. Cena wynajęcia kajaka na cały dzień to około kilkudziesięciu złotych.