Kariera w branży budowlanej jako operator żurawia

Nie da się ukryć, że branża budowlana i przemysłowa rozwija się w zawrotnym tempie. Nie tylko w dużych miastach deweloperzy stawiają nowoczesne, wysokie budynki – przede wszystkim są to nieruchomości budowane pod mieszkania lub dla dużych korporacji. Jednak aby taka nieruchomość w ogóle miała szansę powstać, konieczne jest wcześniejsze wykonanie projektu i skorzystanie z usług firm budowlanych.

Warunki uczestnictwa w kursie operatorów żurawi

kurs operatora żurawiaPrzy budowach wysokich zawsze przydają się tzw. żurawie. Niestety na polskim rynku nadal brakuje osób, które są w stanie kierować takim pojazdem na placu budowy – wielu z nich wyjeżdża do pracy poza granice naszego kraju. W Polsce jest to zawód również dobrze opłacalny, dlatego jeśli ktoś zastanawia się właśnie nad przebranżowieniem albo rozwojem swoich umiejętności z zakresu budownictwa, powinien zastanowić się nad kursem operatora żurawia. Nie jest to praca, która wymaga bardzo dużego wysiłku fizycznego. Na pewno wymaga jednak czujności, opanowania i precyzji. Takie kursy na operatorów organizowane są w wielu miejscach w Polsce. Niektóre firmy budowlane same wysyłają swoich pracowników na kursy, aby podnieść ich kwalifikacje – wtedy często to właśnie te firmy opłacają cały kurs. Operatorzy wyspecjalizowanych maszyn poszukiwani są nie tylko na polskim rynku, ale też poza krajem – zwłaszcza na Zachodzie. Taki kurs operatora żurawia z pewnością zapewni nam pewny start w branży budowlanej, ale przede wszystkim dobrą przyszłość z wysokimi zarobkami. Zanim jednak zdecydujemy się na udział w kursie, musimy wiedzieć, jakie warunki powinni spełniać kandydaci na operatorów żurawi. Są trzy podstawowe warunki, które bezwzględnie muszą zostać spełnione przez kandydatów. W przeciwnym razie nie ma możliwości, by osoba mogła uczestniczyć w kursie na operatora żurawia. Pierwszym warunkiem jest ukończenie 18 roku życia. Jest to wiek, w którym ponosi się pełną odpowiedzialność prawną za swoje czyny. Dlatego tylko od tego wieku można brać udział w kursie. Żurawie wieżowe i praca w nich wymaga odpowiedniego zdrowia. Kandydat musi mieć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia kursu, a później pracy jako operator żurawia.

Jeśli chodzi o wykształcenie, to wystarczy ukończenie szkoły podstawowej, aby wziąć udział w kursie. Jak widać, warunki dla kandydatów wcale nie są skomplikowane i trudne do przejścia. Jeżeli naprawdę marzy nam się kariera w branży budowlanej, to rozpoczęcie od kursu na operatora żurawia będzie idealnym rozwiązaniem. Kurs zagwarantuje wiedzę, praktykę, pracę i dobre zarobki.