Kilka słów o nerwicy

Można śmiało napisać, że nerwica to choroba dwudziestego pierwszego wieku. Nierzadko określa się ją jako choroba cywilizacyjna. Jednym zdaniem: choruje na nią bardzo dużo osób. Przeważnie są to osoby w przedziale wiekowym od około dwudziestego piątego roku życia do około pięćdziesiątego.

Jak walczyć z nerwicą?

leczenie nerwicy lękowej w WarszawieNie ma w tym niczego dziwnego. Jest to czas, w którym ludzie Ci muszą zmagać się z bardzo trudnymi sytuacjami życiowymi. Część z nich wkracza w dorosłość, inni mają swoje rodziny, a z tym wiążą się różnego rodzaju obowiązki. Co dalej się z tym łączy? Lęk i strach przed tymi sytuacjami. Niestety okazuje się, że określenie nerwica jest zdecydowanie nadużywane, a tym samym część osób, żyje w mylnym przekonaniu, że chorują oni na nerwicę. Co w rzeczywistości nie jest prawdą. Bardzo często pacjenci z nerwicą, to ludzie, którzy wcześniej byli u innych lekarzy. Takich na przykład jak: kardiolodzy, interniści, gastrolodzy czy, też neurolodzy. Początkowo pacjenci uważają, że objawy, które im towarzyszą to nie wynik innych chorób, ale nerwicy. Nie jest to, też łatwe do wykrycia, ponieważ objawy, które im są bardzo trudne do zdefiniowania i określenia ich przyczyny. Zaliczamy do nich między innymi: lęk, problemy z pamięcią i koncentracją, ogólny niepokój, koszmary nocne, rozdrażnienie, zmęczenie, nadpobudliwość, problemy ze snem, tiki nerwowe, suchość w ustach, ból głowy, mdłości, pocenie się, zapominalstwo, brak ochoty na seks, zrezygnowanie. Jak widać objawów jest mnóstwo i bardzo łatwo można pomylić je z innymi dolegliwościami. No dobrze, skoro znamy już objawy to odpowiedzmy sobie na dwa kolejne pytania. Pierwsze z nich – z czego wynika nerwica? Drugie – jak możemy ją faktycznie leczyć. Przyda nam się terapia – to jeden ze sposób na leczenie nerwicy lękowej w Warszawie. Stolica, ma bardzo dobre zaplecze w tej dziedzinie. Istnieje wiele teorii na temat pierwszego zagadnienia. Opinii jest wiele, tak jak wiele jest ludzi. Dlatego, też nie jest proste to do zdefiniowania. Jedna z teorii mówi o tym, że jest to wynik traumatycznych doświadczeń. Mogą one wynikać z trudnego dzieciństwa, inne z kryzysowej sytuacji. Takiej jak wypadek, śmierć kogoś bliskiego, pożar lub coś podobnego. Innym czynnikiem mogą być nasilające się problemy. Na przykład te związane z pracą, z życiem rodzinnym.

Odpowiednia diagnostyka, dobry specjalista, będzie mógł nam pomóc w zdefiniowaniu naszego problemu i określeniu jego przyczyn. Jeżeli chodzi natomiast o leczenie, to należałoby spojrzeć na to holistycznie. Mianowicie przyjrzeć się naszemu ciału, sercu, duszy i umysłowi. Terapia, będzie kluczową sprawą w drodze do całkowitego uzdrowienia.