Kolorowy pokoik dla syna

Mój syn niedługo skończy trzy lata, więc stwierdziliśmy z mężem, że już najwyższy czas, żeby miał swój pokój. Do tej pory dzielił z nami sypialnię, ponieważ mieszkamy w dwóch pokojach i ten większy pełnił dla nas funkcję salonu i miejsca, w którym możemy przyjąć gości. Teraz jednak musimy troszkę przeorganizować wszystko, ale wiedzieliśmy, że przy dziecku wcześniej, czy później to nastąpi. W końcu każdy chce mieć własny kąt. 

Farba do pomalowania mebli dziecięcych

bezzapachowa farba do mebli dziecięcychPostanowiliśmy, że na razie nie będziemy robić wielkich remontów. Później jak będzie starszy, czyli w czasie kiedy będzie szedł do szkoły będziemy musieli mu kupić większe łóżko oraz biurko. Teraz jednak pokój pozostanie taki jaki jest, czyli z dużą szafą, komodą oraz jego łóżkiem i mnóstwem pudeł na zabawki. Chcieliśmy jednak troszkę rozweselić to wnętrze, ponieważ teraz wszystko jest białe. Wiadomo, że dzieciaki jednak lubią trochę koloru.  związku z tym postanowiliśmy, że ściany nadal pozostaną białe, ponieważ zapewne później sam sobie wybierze kolory jakie by chciał mieć w pokoju, ale przemalujemy mu meble. Do tego przydałaby się bezzapachowa farba do mebli dziecięcych. Postanowiliśmy udać się na konsultacje w sprawie najlepszej farby do sklepu z materiałami budowlanymi i wykończeniowymi. Pan, który nas obsługiwał doradził nam, które farby są najlepsze do tego typu rzeczy. Oczywiście posiadają one odpowiednie certyfikaty. Jednak jak się ma dziecko to na takie rzeczy zwraca się uwagę. Sprzedawca powiedział, że szczególnie jedna bezzapachowa farba do mebli dziecięcych jest najczęściej wybierana przez rodziców. Dzieje się to dlatego, że rzeczywiście jest bezpieczna, nie ma zapachu, a do tego bardzo dobrze kryje i świetnie się trzyma na powierzchniach mebli. Wybraliśmy więc, dwie puszki takiej farby. Jedna jest granatowa, a druga żółta. Zrobimy naszemu synkowi dwukolorowe meble. Boki będą granatowe, a fronty żółte. Takie wyraźne kolory na pewno spodobają mu się dużo bardziej niż pastelowe. Do tego na ścianie zawiesimy mu kolorowe naklejki z superbohaterami i pokój będzie idealny. 

Powiem szczerze, że nie spodziewałam się aż takich efektów. Polecona przez sprzedawcę farba do mebli rzeczywiście jest świetna. Elegancko pokryła nam wszystkie powierzchnie, a do tego rzeczywiście nie ma zapachu. Nasze dziecko oczywiście jest zachwycone swoim pokojem, jednak jak na razie spędza tam czas w ciągu dnia, ale spać sam nie chce. Mam nadzieję, że niedługo się przyzwyczai. Obecnie wszyscy nad tym pracujemy cały czas.