Lśniące włosy dzięki keratynie

Każda z nas marzy o pięknych, gęstych i lśniących włosach. Są one ozdobą każdej kobiety, sprawiają, że wygląda ona zmysłowo i atrakcyjnie. Dbanie o włosy zajmuje trochę czasu, trzeba je odpowiednio układać, odwiedzać fryzjera i stosować odpowiednie do naszego rodzaju włosów kosmetyki.

Zaskakujące efekty kuracji keratynowej

kuracja keratynowaNiektóre z nas mają włosy, których układanie jest bardzo czasochłonne, trudne i skomplikowane. Jeśli włosy puszą się i elektryzują konieczne jest stosowanie właściwych kosmetyków. Jednak ich skuteczność często nie jest taka, jak byśmy tego chciały. Warto odwiedzić profesjonalny salon fryzjerski i tam pod okiem specjalisty wybrać zabieg, który pomoże nam poskromić niesforne włosy. Często skutecznym sposobem na ujarzmienie fryzury jest keratynowe prostowanie włosów. Kuracja keratynowa jest dosyć kosztowną przyjemnością, wszystko zależy od długości włosów, jakie posiadamy. Po tym zabiegu włosy są odżywione i lśniące. Efektem ubocznym jest to, że są proste, z czasem w miarę wypłukiwania preparatu, proces ten się cofa. Nakładanie keratyny zajmuje sporo czasu. Najpierw należy dokładnie umyć włosy, następnie wysuszyć. Potem pasmo po paśmie nakładana jest keratyna, która jest białkiem i budulcem włosów. Kolejnym krokiem jest przejechanie każdego pasma nagrzaną do 220 stopni prostownicą. Sprawia to, że keratyna wnika głęboko w strukturę włosa. Bardzo ważne, by w ciągu 48 godzin od zabiegu nie myć włosów i unikać wychodzenia na dwór, jeśli jest duża wilgotność powietrza. Po upływie tego czasu warto wybrać się do salonu fryzjerskiego na umycie i układanie włosów. Często jest to już wliczone w cenę zabiegu. Ważne jest, by używać kosmetyków przeznaczonych do stosowania po zabiegu keratynowym. Odpowiednio dbając o swoje włosy możemy cieszyć się zadbanymi włosami nawet do sześciu miesięcy. Zabieg ten warto powtarzać systematycznie, gdyż wtedy efekt utrzymuje się nawet do roku. Jest możliwość wykonania tego zabiegu w domu samodzielnie przy użyciu specjalnych kosmetyków. Jest on jednak trudny do wykonania i czasochłonny. Jego dużym plusem jest niższa cena. Zabiegu tego nie powinny stosować osoby, które mają kruche i łamliwe włosy, osoby, które stosują preparaty rozjaśniające i ludzie, którzy nie dbają i włosy i nie stosują odpowiednich kosmetyków.

Piękne włosy wymagają poświęcenia dużej ilości czasu na nakładanie odżywek, wybieranie najlepszych szamponów, dokładną stylizację niesfornych pasm. Efekty są różne w zależności od rodzaju włosów, jakie posiadamy. Czasem warto poddać się odpowiednim zabiegom oferowanym przez salony fryzjerskie. Często nie są one najtańsze, ale efekty robią wrażenie.