Mocna opona rowerowa

Każdy, kto regularnie wykorzystuje rower do przemieszczania się pomiędzy różnymi lokalizacjami, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że aby rower był w pełni funkcjonalny, koniecznie musi charakteryzować się odpowiednio mocnym i wytrzymałym wyposażeniem. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia roweru, który może podlegać wymianie, jeśli ulegnie uszkodzeniu, na pewno są opony, bez których rower będzie niezdolny do jazdy.

Dobór opon rowerowych

mocna opona rowerowa 28Opony dobierane są do rozmiaru i szerokości kół, w które zostaje wyposażony konkretny model roweru. Koła najczęściej mają związek z typem roweru i jego zastosowaniem. Oczywiście, kiedy dokonujemy zakupu roweru, jest on wyposażony w opony dopasowane do wymagań technicznych sprzętu. Jeśli jednak będziemy użytkować nasz rower i pokonywać na nim trasy, z dużym prawdopodobieństwem prędzej czy później będziemy musieli wymienić opony. Wymiana ta nie będzie koniecznie związana z uszkodzeniem opony, które całkowicie będzie eliminowało ją z dalszego użytkowania. Najczęściej wymiana opony związana jest z wyeksploatowaniem tego elementu, który poznać możemy przez starcie się bieżnika, co może mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo poruszania się rowerem. Oponę, jak zostało już wspomniane, dobieramy do rozmiaru koła naszego roweru. Jedną z najczęściej spotykanych średnic, jeśli chodzi o koło rowerowe w rowerze dla dorosłego użytkownika, jest dwadzieścia osiem cali. Kiedy potrzebna jest nam mocna opona rowerowa 28 cali, możemy udać się do pobliskiego sklepu rowerowego i dokonać jej zakupu. Najlepiej zakup ten skonsultować ze specjalistą, który w tym sklepie pracuje, ponieważ pomoże on nam dobrać twardość opony do wyzwań, jakie zazwyczaj podejmujemy jadąc na naszym rowerze. Opony rowerowe wykonywane są bowiem z różnych mieszanek, dzięki czemu niektóre z nich cechują się większą twardością, inne zaś są bardziej miękkie. Dobór opon powinien odbywać się z uwzględnieniem typów tras, jakie najczęściej pokonujemy na naszym rowerze. Inne opony wybierzemy na drogę asfaltową, inne zaś na drogę kamienistą – będą one różniły się twardością i rozłożeniem bieżnika.

W ostatnim czasie jazda na rowerze zdecydowanie zyskała na popularności, w związku z czym na rynku pojawiło się zdecydowanie więcej sklepów rowerowych. Jest to dobra informacja, ponieważ za każdym razem, kiedy jakakolwiek część naszego sprzętu np. wspominana wcześniej opona, ulegnie uszkodzeniu, w szybki sposób możemy dokonać zakupu nowego elementu, korzystając z obecności sklepu znajdującego się w naszym pobliżu.