Montaż sufitu napinanego na Śląsku

Sufity napinane z tkaniny należą do jednych z najstarszych metod stosowanych przy wykończeniu wnętrz. Tego rodzaju sufity były znane już w starożytności i na przełomie lat branża związana z wystrojem wnętrz coraz częściej skłania się do tej formy urozmaicania powierzchni sufitowych. Piękne, gładkie i eleganckie stropy to pragnienie każdego właściciela mieszkania lub domu. Do tej pory stosowane najczęściej sufity podwieszane za pomocą płyt regipsowych coraz częściej wybierane są przez materiałowe sufity napinane.

Rodzaje sufitów podwieszanych

sufitWiele firm oferuje kompleksową usługę montażu wykończenia stropu. W zależności od miasta i prestiżu firmy, a także zastosowanego materiału, ceny kształtują się w granicach do około 100 zł za metr kwadratowy. Najlepszy sufit napinany Śląsk wraz z dużą liczbą firm budowlanych zajmujących się tą profesję, oferuje w promocyjnych i atrakcyjnych cenach. Do montażu używa się specjalnych materiałów z PCV oraz tworzywa poliestrowego. Wykazują one bardzo dużą wodoodporność, są wytrzymałe i odporna na ogień. Świetnie maskują niedoskonałości stropów tworząc idealną gładką powierzchnię, dzięki której optycznie można powiększyć pomieszczenie. Sufity napinane znajdują zastosowanie w prywatnych domach i mieszkaniach, a także w pomieszczeniach użytkowych hoteli, firm i szpitali. Na bardzo dużych powierzchniach montuje się czasem dwie konstrukcje z napiętym materiałem, aby efekt był zadowalający i odpowiednio naciągnięta tkanina. Do tego rodzaju sufitów używa się specjalnego oświetlenia, najczęściej stosowane są listwy ledowe na brzegach, przy ścianach nośnych. Dzięki temu można uzyskać bardzo efektowny sposób oświetlenia pomieszczenia. W wielu lobby hoteli i firm stosuje się efektowne sufity napinane, dzięki którym można uzyskać bardzo unikatowy charakter, zwłaszcza gdy wykorzystuje się spersonalizowane tkaniny na przykład z logo firmy lub określoną kompozycję graficzną. Bardzo często używane są tkaniny dające efekt lustra. Lustrzany sufit w efektowny i znaczący sposób powiększa pomieszczenie i nadaje bardzo oryginalny i elegancki wygląd.W trakcie montażu sufitu należy wsiąść pod uwagę wszystkie dane techniczne związane z pomieszczeniem, a także zastosować właściwa elementy i podzespoły uwzględniając rozmieszczenie, wilgotność i ewentualne wstrząsy występująca na terenie Śląska. Sam montaż dwa od kilkunastu godzin do dwóch dni, uzależniony jest od sprawności fachowców, a także rozmiarów powierzchni, na której napinany jest sufit.

Sufity często znajdują zastosowanie w pomieszczeniach wykazujących się dużą wilgotnością, a także w salonach i pokojach dziennych, w których zależy nam na bardzo dużym efekcie wizualnym i ciekawych rozwiązaniach związanych z wystrojem wnętrza. Bardzo często firmy związane z branżą medyczną i stomatologiczną stosują tego typu rozwiązania, dając pomieszczeniom bardzo estetyczne i jednocześnie praktyczne wykończenie. Napinane sufity podwieszane to w dalszym ciągu jedna z droższych usług, która daje oryginalny i bardzo spersonalizowany wygląd wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.