Najlepsze dyski od Seagate’a

Dyski twarde od nieznanych producentów, zwłaszcza tańsze odmiany o słabej jakości, były loterią, i najczęściej okazywały się zawodne i niewarte swojej ceny, o czym przekonałem się niedawno, podczas stawiania nowego komputera. Dysk przeze mnie wybrany należał do najtańszych, choć na jego temat znalazłem najróżniejsze opinie. Postanowiłem więc zainwestować nieco więcej w następny nośnik, by mieć całkowitą pewność iż nie będzie on zawodny, i nie zepsuje się po kilku minutach od uruchomienia.

Nowoczesny dysk HDD o wysokiej pojemności

seagateZdecydowałem się na dysk od jednego z najlepszych producentów sprzętu komputerowego bo podczas gdy takie dyski nie były wcale tanie, to jednak znacznie przewyższały jakością i trwałością sprzęt od konkurencji. Najlepsze opinie od użytkowników, zarówno od zawodowych graczy jak i zwykłych posiadaczy komputera, zbierały od dawna dyski od Seagate. Odstawały one od reszty konkurencji przede wszystkim niezawodnością. Były one oczywiście droższe niż standardowe dyski twarde, aczkolwiek ze wszystkimi swoimi zaletami, ich cena była bardzo dobrze uzasadniona. Gamingowe dyski od Seagate, zwłaszcza z linii Shark czy Barracuda, od wielu lat były seryjnie montowane w każdym mocniejszym komputerze do grania, głównie z powodu ich szybkości, która często porównywalna była do dysków SSD, choć te posiadały o wiele mniejszą pojemność. Ta ostatnia cecha była szczególną zaletą dysków od Seagate, które dochodziły do pojemności maksymalnie obsługiwanych przez systemy operacyjnie, choć w przeciwieństwie do konkurencyjnych urządzeń, współpracowały bardzo dobrze z każdym systemem, nie powodując żadnych zakłóceń czy spowolnień pracy komputera. Szybkość ich działania była przede wszystkim widoczna podczas gry, gdzie czas ładowania skracał się bardzo widocznie, a wszelki zapis był niemal natychmiastowy i nie powodował żadnych zniekształceń danych, co było częstym mankamentem w urządzeniach o słabej jakości.

Dyski te były również bardzo bezpieczne, posiadając dodatkowe zabezpieczenia, chroniące dane zarówno przed fizycznym uszkodzeniem, jak i zakłóceniami spowodowanymi wadliwym przesyłem. Dyski te mogły być bezpiecznie przenoszone pomiędzy urządzeniami dzięki automatycznemu ustawieniu lasera z dala od matrycy dysku, a wewnętrzne zasilanie chroniło zawartość nośnika przed uszkodzeniami spowodowanymi nagłym wyłączeniem komputera. Dysk od Seagate działał bezawaryjnie od pierwszego uruchomienia, nawet w przypadku ogromnych obciążeń, i nawet po wielu latach nie wykazywał śladów zużycia.