Nowoczesne kosiarki samojezdne ładują się same

Koszenie trawy na własnym podwórku można dzisiaj w pełni zautomatyzować. Nie trzeba do tego jakiś super nowoczesnych technologii. Wystarczy jedynie zakupić kosiarkę automatyczną. Nie są one nowością, bo pierwsze kosiarki samojezdne pojawiły się w naszym kraju jakąś dekadę temu. Jednak dopiero dzisiaj urządzenia te są tak dopracowane, że praktycznie nie potrzebna jest ingerencja w ich działania. Kosiarki automatyczne koszą wyznaczony obręb trawnika a do tego samodzielnie się ładują. Niektóre modele potrafią nawet opróżniać kosz.

Kosiarki automatyczne niczym koszące roboty

dobra kosiarka samojezdna do trawyZ całą pewnością kosiarki automatyczne można dzisiaj określić koszącymi robotami. Są to urządzenia bardzo zaawansowane technologicznie. Najtańszą kosiarkę samojezdną kupimy już za około dwóch tysięcy złotych. Wydajniejsze i bardziej inteligentne kosiarki kosztują około sześciu tysięcy i więcej. Czego więc można się spodziewać po kosiarce automatycznej z najwyższej półki? Przede wszystkim tego, że nasz trawnik będzie idealnie równo skoszony w każdym przeznaczonym do tego miejscu. Naprawdę dobra kosiarka samojezdna do trawy będzie przez cały dzień poruszać się po wyznaczonym terenie i docinać nawet pojedyncze źdźbła. Po zakupie takiej kosiarki musimy jedynie zaprogramować w niej obszar, po którym będzie się poruszać. Robi się to bardzo prosto, a wszystko jest dokładnie wyjaśnione w załączonej instrukcji obsługi. Po zaprogramowaniu możemy puścić naszą kosiarkę do akcji. Wcześniej jednak musimy wyznaczyć miejsce, w którym umieścimy podłączoną do prądu stację dokującą. Stacja ta będzie służyć kosiarce do ładowania baterii. Kiedy tylko poziom naładowania baterii spadnie to kosiarka automatycznie przyjedzie do stacji ładującej i się do niej podłączy. W najlepszych modelach stacja dokująca będzie służyć też do wybierania trawy z pojemnika. Trzeba tylko pamiętać, że takie kosiarki samojezdne służą do koszenia krótkiej trawy. Jeśli nasz trawnik mocno obrósł to najpierw trzeba do skosić na krótko normalną kosiarką. Dopiero potem można wypuścić kosiarkę automatyczną, która będzie utrzymywać krótko ściętą trawę.

Nowoczesne kosiarki, które działają automatycznie, doskonale nadają się do zadbanych ogrodów. Jest to bardzo fajne rozwiązanie, które pozwala zapomnieć o używaniu klasycznej kosiarki. Roboty koszące same doskonale wiedzą, w jakim obrębie mogą się poruszać. Wcześniej jednak wyznacza im się granice poprzez rozmieszczenie specjalnego przewodu dookoła działki. Kosiarka samojezdna może pracować cały dzień, a jeśli skończy jej się bateria to automatycznie podepnie się do stacji dokującej i ją naładuje.