Odbojnica gwarancją bezpieczeństwa

W dzisiejszych czasach istnieje wiele produktów, które gwarantują wysokie bezpieczeństwo pracowników różnorodnych zakładów, w których często jeździ się wózkiem widłowym i nie tylko. Te zabezpieczenia pozwalają na uniknięcie wszelkich wypadków, które czasem przyczyniają się nawet do trwałego uszkodzenia organizmu pracowników. 

Czym są odbojnice?

odbojnica regałowaPrzedmioty znajdujące się w magazynach stale narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia, które spowodowane są przede wszystkim ryzykiem uderzenia przez wózki widłowe czy samochody dostawcze, co powoduje dodatkowe koszty, a co gorsza może doprowadzić do uszczerbku na życiu pracownika. Aby temu zapobiec, warto niezbędnym wyposażeniem okaże się odbojnica regałowa, która z pewnością ułatwi odpowiednie funkcjonowanie po całym magazynie. Są o niewielkich rozmiarów osłony, które występują w bardzo różnych kształtach lub profilach. Wykonane są przede wszystkim ze stali – stalowych rur – lub też z ocynkowanej blachy, ta kwestia związana jest głównie z wyborem materiału przez konkretnego producenta. Zwykle są też pomalowane techniką proszkową i obklejone dodatkowo folią odblaskową. Najczęściej spotykany sposób ich montażu do podłoża możliwy jest głównie za pomocą kotwiczenia, co zapewnia o wiele większą stabilność i odpowiednią skuteczność odbojnic regałowych. Produkty te mogą różnić się od siebie między innymi konkretnymi parametrami, jak i wysokością, grubością blachy czy długością boków. Dzięki szerokiej różnorodności tego produktu w kwestii dostępu na runku, można skutecznie zabezpieczyć ten element regału magazynowego, który najbardziej narażony jest na potencjalne uszkodzenia. Biorąc pod uwagę fakt, że wyodrębnić można między innymi odbojnicę w kształcie „L” i w kształcie „U”, bez problemu można dobrać taki produkt, który idealnie sprawdzi się w danym zakładzie. Pierwszy z kształtów przeznaczony jest do ochrony narożników regałowych średnich i wysokich, ponadto mają one swoje przeznaczenie w przypadku naroży budynków, itp. Z kolei drugi kształt jest o wiele bardziej wytrzymały w porównaniu do pierwszego. Przeznaczone są do zabezpieczenia nóg regałów oraz do poszczególnych ram, co przyczyni się do ich wysokiej ochrony. 

Aby dobrze wybrać odbojnicę regałową, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę to, przed jakimi zagrożeniami trzeba chronić dany regał. Z taką wiedzą bez większego problemu będzie można wybrać idealną odbojnicę, której montaż wcale nie jest trudny. Należy skupić się również na wysokiej trwałości oraz wytrzymałości tego produktu.