Odkurzacz do sprzątania warsztatu

Od kilku lat mam już swoją działalność gospodarczą. Na początku miałem tylko warsztat, w którym remontowałem meble jednak z czasem, kiedy zatrudniłem nowych pracowników znacznie rozszerzyłem swoją działalność i zacząłem wyjeżdżać w teren. Montowałem różnego rodzaju drewniane konstrukcje w domach i mieszkaniach różnych klientów. Podczas takich prac, zawsze pojawiał się ten sam problem – powstały bałagan. Sprzątanie zajmowało bardzo wiele cennego czasu, więc postanowiłem coś z tym zrobić.

Nowoczesny odkurzacz do warsztatu i nie tylko

odkurzacz ctl 36 do warsztatuZacząłem rozglądać się za porządnym, pojemnym odkurzaczem, który miał zastąpić mi miotłę i szufelkę. Po porównaniu bardzo wielu rozwiązań, udało mi się trafić na ciekawy produkt firmy Festool – odkurzacz ctl 36 do warsztatu. W specyfikacji produktu dostępnej na stronie internetowej tej firmy, znalazłem informację, że ten model urządzenia sprzątającego jest polecany również do sprzątania na budowie. Kupiłem więc ten sprzęt. Postanowiłem sprawdzić jego działanie w moim warsztacie. Jak to u stolarza, we wszystkich trudnych do zamiatania miejscach leżało bardzo dużo kurzu i pyłu powstałego podczas remontowania mebli. Podłączenie i uruchomienie odkurzacza zajęło mi bardzo mało czasu. Zabrałem się do pracy i to, co zobaczyłem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Idealnie profilowany, gładki, stożkowy wąż świetnie sprawdził się w przypadku nawet najtrudniej dostępnych miejscach. Nawet, jeśli nie udało mi się dotrzeć do samych narożników stalowych nóżek znajdujących się w warsztacie urządzeń, to siła ssąca była tak mocna, że rura spokojnie wciągała brud nawet z pewnej odległości. Podobnie z trocinami lub jakimiś drobnymi kawałkami krewna. Ich posprzątanie nie sprawiło mi żadnego trudu. Dokładne wysprzątanie całego warsztatu zajęło mi tylko półtora godziny. Przez ten czas urządzenie ani razu nie wymagało ode mnie opróżnienia worka ze znajdujących się w nim zanieczyszczeń. Wszystko to sprawiło, że praca szła bardzo szybko, a ja nie musiałem wkładać w sprzątanie dodatkowej energii.  

Następnego dnia, kiedy przyszli do pracy moi pracownicy od razu zauważyli zmianę. Pytali mnie, jak udało mi się tak dokładnie posprzątać. Pokazałem im wtedy odkurzacz, który kupiłem poprzedniego dnia. Do dzisiaj biorę go na każdą pracę w terenie, dzięki czemu bardzo szybko i dokładnie sprzątam. Klienci są zadowoleni, ponieważ kończę prace jeszcze szybciej. Taki odkurzacz do warsztatu, z pewnością przyda się w każdej firmie, w której bardzo wiele prac wiąże się z produkcją trocin, pyłu i kurzu.