Okna ogrodu zimowego z poliwęglanu kanalikowego

Dopiero po kilku latach od wybudowania własnego domu jednorodzinnego, wpadliśmy z Arturem na pomysł, aby stworzyć dobudówkę w postaci ogrodu zimowego. Zimą bowiem nie chcieliśmy gnieść się w czterech ścianach, a takie ogrody zimowe zazwyczaj mają trzy ściany pokryte od góry do dołu oknami, dzięki czemu rozpościera się zza nich widok na posesję pokrytą puszystym śniegiem.Artur jednak martwił się, że nasze dzieci, które mają obecnie 7 i 8 lat, mogłyby przez przypadek stłuc takie duże okna.Na przykład, gdy uderzą w nie piłką.

Zalety poliwęglanu kanalikowego

poliwęglan kanalikowyWiadomo jakie dzieci mają pomysły, przeróżne. Uznaliśmy, że szkło nie będzie bezpiecznym rozwiązaniem i musimy poszukać jakiegoś nowego. Dowiedziałam się od koleżanki o istnieniu takiego materiału jak poliwęglan kanalikowy, który doskonale może zastąpić szkło. Po pierwsze, jest podobnie przezroczysty do szkła i bardzo dobrze przepuszcza światło. W związku z tym nie będzie blokował promieni słonecznych, które dalej bez problemu będą dochodziły do naszego ogrodu zimowego. Po drugie jest on wyjątkowo lekki, dzięki czemu jego montaż nie będzie stanowił najmniejszego problemu. Ale równocześnie lekkość ta idzie w parze z niebywałą wytrzymałością! To właśnie sprawia, że takiej płyty z poliwęglanu kanalikowego nie da się po prostu stłuc. Nasze dzieci mogłyby wyczyniać cuda, a płyta z poliwęglanu pozostanie w całości. Istotne dla mnie było także to, czy materiał ten ma dobre parametry termoizolacyjne. Okazało się, że tak. Poliwęglan kanalikowy bowiem zabezpiecza przed uciekaniem ciepła, dlatego zimą nie musimy martwić się o to, że koszty ogrzewania wzrosną. Do takich sytuacji na pewno nie dojdzie. Taki poliwęglan jest stosowany nie tylko do budowy ogrodów zimowych, ale także do pergoli, szklarni, werand, jak i różnego rodzaju zadaszeń. Znamy ten materiał także z ekranów dźwiękochłonnych, które są w miastach umieszczane w pobliżu ruchliwych ulic, aby hałas jeżdżących samochodów nie uprzykrzał życia mieszkańcom osiedla.

Podsumowując, razem z Arturem uznaliśmy, że w obliczu tylu zalet poliwęglanu kanalikowego, będzie on najlepszym materiałem, który zastąpi szklane okna w naszym ogrodzie zimowym. Artur z zapałem przystąpił do budowy. Potrwało to ponad dwa miesiące, jednak w rezultacie otrzymaliśmy piękny ogród zimowy z niezniszczalnymi oknami z poliwęglanu kanalikowego. Bardzo cieszę się z tego wyboru, ponieważ efekt jest zgodny z moimi wcześniejszymi oczekiwaniami. Dzieci także się cieszą, że mogą bawić się bez żadnych obaw o uszkodzenie okien.