Owadobójcze lampy zewnętrzne

Latem, gdy wieczór jest ciepły i pogodny przyjemnie jest po całym dniu usiąść na balkonie, tarasie czy werandzie. Ten miły moment mogą nam jednak skutecznie zepsuć latające owady: komary, muchy i ćmy. Aby chronić się przed dokuczliwymi insektami warto zaopatrzyć się w specjalną lampę na owady. Jest to stosunkowo tania i skuteczna metoda walki z latającymi szkodnikami. Lampy te sprawdzają się zarówno we wnętrzu pomieszczenia jak i na zewnątrz. Większość modeli jest bowiem uniwersalnych.

Zewnętrzne lampy na owady

lampy owadobójcze na zewnątrzPodstawą działania lampy owadobójczej jest wabienie insektów ultrafioletowym światłem. W naturze światło określa kierunek lotu owadów dlatego emitowane światło przez ultrafioletową żarówkę przyciąga komary, muchy, osy. Jest to światło przypominające dzienne światło słoneczne o długości fali od 300 do 400 mm typu A. Jest więc ono całkowicie nieszkodliwe dla ludzi i innych zwierząt. Lampy owadobójcze na zewnątrz pomieszczeń wykonywane są najczęściej ze stali nierdzewnej. To chroni je przed czynnikami atmosferycznymi. Mogą być wiszące lub nastolne. Skuteczność lamp określana jest w oparciu o badania laboratoryjne i testy. Certyfikaty gwarantują także ich bezpieczeństwo. Mamy trzy rodzaje lamp owadobójczych. Mogą być to lampy rażące, lepowe, w których lep umieszczony jest za świetlówkami lub wiatrakowe, w których wiatrak wciąga insekty do specjalnego pojemnika na owady. Lampy należy także systematycznie opróżniać, czyścić i konserwować. Od tego zależy ich żywotność i skuteczność. Mogą być używane zarówno na działce jak i w hodowli zwierząt. Są także popularne w restauracjach gdzie goście na świeżym powietrzu w restauracyjnych ogródkach spożywają posiłki. Większość modeli lamp może być z powodzeniem używana na zewnątrz jak i w środku pomieszczeń. Model należy dobrać do wielkości powierzchni na jakiej będzie używana lampa. Te najbardziej skuteczne mają zasięg działania do 150 m. Są wodoodporne. Profesjonalna lampa uniwersalnego zastosowania to koszt około 300 zł.

Obecnie lampy owadobójcze mają nowoczesny design. Dzięki temu są praktycznie niezauważalne. Niczym nie różnią się od nowoczesnych lamp oświetleniowych. Są do tego łatwe w czyszczeniu i obsłudze. Pozwalają w spokoju zjeść obiad na tarasie lub wieczorem cieszyć się ciszą w ogrodzie. Są wybawieniem dla gości biorących udział w uroczystościach plenerowych takich jak wesela czy imprezy integracyjne. Dzięki nim nie trzeba odganiać się od irytujących brzęczących much czy gryzących owadów a cieszyć się panująca atmosferą.