Pakowanie produktów przy pomocy folii polipropylenowej

Propylen inaczej nazywany także propenem to organiczny związek, który posiada w swojej strukturze nienasycone wiązanie. Jest węglowodorem, co oznacza, że w jego budowie można wyróżnić atom węgla oraz wodoru. Jest bardzo ważnym surowcem, który otrzymuje się w wyniku reakcji pirolizy olefinowej lub metod krakingowych z gazów. Jest wykorzystywany do produkcji wielu innych związków chemicznych takich jak na przykład polipropylenu. Polipropylen z kolei jest wykorzystywany do produkcji między innymi folii polipropylenowej.

Zastosowanie folii polipropylenowej 

folia polipropylenowaWiele polimerów znalazło zastosowanie w produkcji folii. Wśród polimerów, które stosowane są do produkcji materiałów zabezpieczających i przeznaczonych do pakowania należy wyróżnić folię polipropylenową. Charakteryzuje ją bardzo dobra sztywność i wytrzymałość. Folia polipropylenowa jest odporna na rozciąganie, co sprawia, że jest materiałem bardzo cenionym. Dodatkowo jest bezbarwna i bardzo szczelna, co oznacza, że nie przepuszcza zapachów oraz pary wodnej. Jest także materiałem odpornym na poślizg. Dzięki tym właściwością stosowana jest w maszynach pakujących. Na folii polipropylenowej można wykonywać różnego rodzaju nadruki. Z tej opcji bardzo chętnie korzystają firmy oraz korporacje, które zamawiane folie stemplują swoim logiem oraz nazwą firmy. Folia polipropylenowa jest najczęściej aktywowana od zewnętrznej strony zwoju, co oznacza, że może być zgrzewalna ze strony zewnętrznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu jej temperatura zgrzewania jest zdecydowanie niższa niż temperatura topnienia polipropylenu. W dużej mierze jest to możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich elektrod o pożądanych właściwościach. Folia polipropylenowa dzięki swoim cennym właściwością znalazła zastosowanie do pakowania wielu materiałów takich jak: produkty spożywcze (ciasta i batony), kawa, herbata, wiele kremów i balsamów, chipsów a nawet galanterii i ubrań. Folia polietylenowa posiada także bardzo bogaty wybór kolorów i wzorów, jakie mogą znaleźć się na jej powierzchni.

Producenci różnych materiałów oraz produktów coraz częściej starają się skusić potencjalnych klientów do skorzystania z ich oferty przy wykorzystaniu bardzo różnych metod reklamowych. Wśród nich znajdują się także ciekawe opakowania, których głównym zadaniem jest zwrócenie uwagi klienta. Folia polietylenowa jest ciekawą i niedrogą alternatywą, z której korzysta wielu producentów. Pozwala na bardzo szeroki wachlarz możliwość w doborze wzorów i kolorów. Dodatkowo na jej powierzchni firmy coraz częściej umieszczają także logo, które pozwala na wyróżnienie się wśród konkurencji.