Początki z maszyną do szycia

Aby nauczyć się szyć w domu warto poćwiczyć, a mogą pomóc w tym niektóre propozycje przedstawione poniżej. Warto zapisać się na kurs krawiecki, ale nie każdy ma taką możliwość. Jeśli jesteś w domu z dzieckiem lub z innych powodów nie możesz skorzystać z kursu szycia, spróbuj tych ćwiczeń, a z pewnością pomogą Ci dojść do wprawy. 

Przygotuj miejsce do szycia i materiały

tani sklep z pasmanterią on lineAby samodzielnie ćwiczyć w domu przygotuj maszynę do szycia, kartkę papieru  kratkę, skrawki tkanin, czyli sztywnego materiału, który nie będzie rozciągliwy.Do takich ćwiczeń można wykorzystać stare prześcieradło, pościel, poszewki od poduszki. Dobrze, aby materiał był jednokolorowy. Ważne jest również pozytywne nastawienie i dużo chęci do działania. Pomóc mogą w tym również przeróżne dodatki: pomponiki, falbanki i inne drobne ozdoby. Miejscem, gdzie na spokojnie można wybrać i kupić w dobrej cenie takie ozdoby będzie tani sklep z pasmanterią on line. Na pokojnie i bez nerwów możemy tam wybać odpowiedni kolor produktu oraz potrzebną długość, a wszystko zostanie do nas przysłane prosto do domu. To świetna opcja, gdy mamy w domu małe dziecko i nie mamy możliwości pójść do sklepu wybrać potrzebne nam ozdoby. Kiedy już mamy zakupione dekoracje możemy zacząć ćwiczenia. Pierwsze najprosztsze ćwiczenie to jest szycie po liniach na kartce papieru. Wystarczy nie nawlekać nici, tylko spróbować przeszyć kilka linijek papieru wzdłuż i wszerz. W ten sposób mamy możlwość nauczyć się szyć w prostej linii i bez używania nici, która na początku dla kogoś bez wprawy może się zerwać i przez to utrudniać pierwsze próby z maszyną. Następnie już z nitką można próbowac zrobić przeszycie, co doda nam pewności siebie i wprawy w posługiwaniu się maszyną. Kolejnym sposobem będzie przyszycie dowolnej ozdoby. Następnie narysuj linie na materiale i spróbuj szyć tak samo, jak wcześniej na kartce. Kilka linii wzdłuż i kilka wszerz. Po przeszyciu linii równoległych i prostopadłych spróbuj przeszyć linie pod skosem. Jeśli poprawnie wykonałaś poprzednie szycia  i powstała kratka to teraz powinny wyjść przekątne kwadratów. Następnie, gdy opanujesz kratkę spróbuj szyć po łuku, kątach prostych i kształty fali. 

Pamiętaj, że ćwiczenie czyni mistrza i dlatego musisz dużo szyć różnych ksztłów, co pomoże ci w nabraniu wprawy. Dobrą motywacją są ozdoby takie jak modne obecnie pomponiki. Aby wykonać coś użytecznego zszyj dwa kwadraty z trzech stron a następnie doszyj do brzegów pomponiki w wybranmy kolorze. I w taki sposób będziesz miała gotową poszewkę na poduszkę.