Poszukiwanie wydajnego środka na glony w basenie

 

Posiadanie własnego basenu ogrodowego wiąże się z koniecznością jego regularnej konserwacji oraz okresowego czyszczenia. Są to czynności niezbędne, jeśli zależy nam na utrzymaniu niecki basenowej w idealnym stanie oraz tym samym, aby uniknąć namnażania się między innymi alg oraz innych drobnoustrojów, które mogą negatywnie wpłynąć nie tylko na wygląd wody, ale przede wszystkim stanowić zagrożenie dla zdrowia podczas kąpieli i harców w basenie.

Stosowanie wydajnego środka na glony w basenie

wydajny środek na glony w basenieNajczęstszym problemem, który pojawia się w basenie jest namnażanie się glonów. Początkowo na ścianach i podłodze basenu pojawia się śliski nalot o zabarwieniu lekko zielonym lub brązowym, który można pomylić z brudem. Są to pierwsze oznaki namnażania się glonów – jednokomórkowych roślin wodnych, które doskonale czują się w stojącej wodzie, a ich rozwojowi sprzyja między innymi obecność poszczególnych składników odżywczych niezbędnych im do wzrostu oraz światła. Glony mają to do siebie, że w basenie potrafią rozwijać się bardzo szybko i już w ciągu dwóch-trzech dni potrafią zabarwić całą wodę na zielono, a na jej powierzchni pojawiają się unoszące się w algi. W walce z glonami przydatna jest przede wszystkim specjalistyczna chemia basenowa, która dzięki obecności odpowiednich składników aktywnych niszczą glony oraz oczyszczają wodę. Profesjonalny wydajny środek na glony w basenie można kupić w wielu marketach oraz w sklepach z chemią specjalistyczną i w sklepach ogrodniczych. Glony w basenie nie tylko wpływają negatywnie na wygląd oraz stan wody, ale również przyczyniają się do nadmiernego zużycia chloru wykorzystywanego w basenie. Poza tym obniżają również pH wody. Kąpiel w basenie, gdzie rozwijają się glony nie jest wskazana – choć sam wygląd już odstrasza i raczej nikomu nie przychodzi do głowy kąpać się w ich towarzystwie. Walkę glonami w basenie z całą pewnością warto rozpocząć jak najwcześniej – najlepiej tuż po zauważeniu pierwszych objawów ich rozwoju. Warto także stosować preparaty, które mają działanie profilaktyczne.

Środki zwalczające glony w basenie są bezpieczne, choć warto ściśle stosować się do zaleceń i wytycznych, które są zawarte na etykiecie produktu lub w instrukcji dołączonej do opakowania. Gwarantuje to nie tylko bezpieczeństwo stosowania produktów, ale przede wszystkim zapewnia jego optymalność skuteczność i zagwarantowaną przez producenta efektywność. Warto wykazać się oczywiście cierpliwością oraz systematycznością – problem z pewnością po jakimś czasie zniknie.