Praca w geotechnice po studiach

Dla każdego studenta zmorą staje się zakończenie studiów. Szczególnie, jeśli jest już na końcu edukacji i przychodzi czas na poszukiwania pracy. Szczególnie dotyczy to osób, które studiują wszystko i nic – kierunek niepożądany w ówczesnym świecie. Takim czymś może okazać się geografia. Jako osoba, która ją ukończyłam, wiem, co mówię, nie jest łatwo poszukać pracy w zawodzie. Mimo to odnalazłam swoje miejsce!

W jaki sposób dostałam się do pracy w geotechnice?

geotechnika w PoznaniuSzukałam pracy wiele tygodni. Kiedy byłam już załamana i nie mogłam nic znaleźć – poszłam do roboty do baru Tam spotykałam różnych ludzi. Przychodził tu taki facet, który okazało się, że ponownie, jak ja jest geografem, z tym, że on pracuje w zawodzie. Jego miejsce pracy jest geotechnika w Poznaniu. Nic dziwnego, że się tam dostał, bo w końcu to jest facet, a kobiety mają gorzej. Ja byłam jednak w stanie pracować przy badaniach geotechnicznych, bo nie boję się ciężkiej pracy. Znajomy powiedział mi, że nie łatwo jest się tam dostać, jednak jest to dobra firma, która szanuje pracownika. Poprosiłam go o to, aby załatwił mi tam pracę, bo już mam dość pracy w barze. Ciągnie mknie do swojego zawodu. To nie było takie oczywiste, że od razu zostanę geotechnikiem. Kilka miesięcy później kolega powiedział, że w geotechnice z Poznania szukają osoby do prowadzenia biura i analizowania map. Spytał się, czy jeszcze jestem zainteresowana. Rzuciłam wszystko i pobiegłam do domu napisać swoje CV. Zaniosłam do zakładu geotechnicznego w Poznaniu i powiedziałam, że jestem z polecenia Marka. Co się okazało, ten cały Marek jest właścicielem tej firmy! Nie wiedziałam, co mam powiedzieć. Musiał mnie już wcześniej testować, bo tę prace dostałam od razu. Byłam zdziwiona i zła, ale warto było rozmawiać z nim o procesach geologicznych i tektonice. Dzięki temu sprawdził moją wiedzę i zauważył, iż jestem osobom bardzo zaangażowaną. Cieszyłam się, iż dostałam tę pracę, chociaż wiedziałam że początki nie będą łatwe, bo musiałam się jeszcze wiele rzeczy nauczyć! Marek na szczęście mnie wdrożył.

Teraz pracują, jako szczęśliwy geolog w jednej z największych firm z Poznania i zarabiam niemałe pieniądze. Czasami w życiu spotyka się ludzi, którzy ułatwiają CI start oraz godne życie. Praca w geotechnice bardzo mi się podoba. Robię to, co lubię przez osiem godzin dziennie nie dostając przy tym najniższej krajowej. Firma doskonale prosperuje, a więc mam pewność, że moja przyszłość jest zabezpieczona. Cieszę się, że geotechnika jest moim miejscem pracy.