Rejsy po greckich wodach

Błękitna przejrzysta woda, wyjątkowa kuchnia i niesamowite widoki. Tym wszystkim Grecja zachwyca niezmiennie od lat. Ale ten wyjątkowy kraj można zwiedzać można zwiedzać nie tylko z lądu. Zróżnicowane greckie akweny wprost kuszą aby przemierzyć je łodzią.

Czy czarter jachtu w Grecji to dobry pomysł?

letni czarter jachtów w GrecjiOdpowiedź brzmi: zdecydowanie tak. Niezależnie od tego czy jesteś doświadczonym żeglarzem, zapalonym żeglarzem-amatorem, czy chcesz zapewnić niesamowitą wakacyjną przygodę swojej rodzinie – letni czarter jachtów w Grecji to rozwiązanie dla Ciebie. Jeśli w rejs zabierasz całą swoją rodzinę z dziećmi na czele, najlepszym wyborem dla ciebie będzie Morze Jońskie. Dlaczego? To bezpieczny i osłonięty akwen, przy brzegach którego nietrudno znaleźć wygodny nocleg. To gwarantuje komfort, którego potrzebujesz pływając z dziećmi. Jeśli jednak jesteś już doświadczonym żeglarzem szukającym bardziej emocjonujących doznań, powinieneś wybrać się na Cyklady charakteryzujące się większymi falami i intensywniejszym wiatrem, szczególnie w lipcu i sierpniu. Jednak żeglowanie w Grecji to wyzwanie nie tylko ze względu ma wody. Greckie mariny nie są aż tak rozwinięte jak inne tego typu obiektu w Europie. Trzeba więc przed wyruszeniem zadbać o zaplecze higieniczne, tak żeby podczas rejsu nie napotkać niemiłej niespodzianki. Jednak przepiękne widoki, złociste plaże, przytulne zatoczki i monumentalne klify w połączeniu z bliskością starożytnej kultury wynagradzają wszystkie niedogodności. Brak rozwiniętej infrastruktury ma jednak swoje zalety, gwarantuje bowiem spokój i intymność. Na szczęście wybrzeże Grecji jest pełne miejsc, w których można zakotwiczyć jacht. Wielu żeglarzy jest pod ogromnym wrażeniem tego miejsca i często do niego wraca, należy więc wziąć pod uwagę, że popularne trasy rejsów mogą być silnie oblegane i zatłoczone przez turystów, tym bardziej, że warunki w wielu rejonach pozwalają na rejsy przez cały rok.

Letni czarter jachtu to interesujący i nietuzinkowy pomysł na spędzenie wakacji. Szafirowe morze, miękki piasek na plażach i niebo, które zawsze zachwyca błękitem, gwarantują zadowolenie a zróżnicowane akweny różnych regionów zapewniają odpowiednią dawkę adrenaliny. Rejsy po greckich wodach spełnią oczekiwania wszystkich żeglarzy i jednocześnie ukażą im prawdziwe oblicze tego niesamowitego kraju. Aby w pełni móc rozkoszować się morską przygodą, warto jest zasięgnąć informacji na temat czarteru u doświadczonego armatora, który pomoże nam dobrać jacht spełniający nasze oczekiwania.