Rodzaje zbiorników na adblue

W trosce o środowisko producenci oferują coraz to lepsze rozwiązania technologiczne, wykorzystywane na przykład w branży samochodowej, mające na celu zmniejszenie emisji spalin. Obecnie w branży motoryzacyjnej stosuje się dodatek substancji zwanej adblue, który wymaga przechowywania w specjalnie do tego przeznaczonych zbiornikach. 

Czym jest substancja adblue?

zbiornik adblueZa nazwą adblue kryje się tak naprawdę 32,5% roztwór mocznika. Składa się z granulowanego mocznika i wody destylowanej. Nie jest to substancja szkodliwa dla naszego zdrowia, nie jest substancją żrącą, ani toksyczną. W samochodach ten płyn jest wtryskiwany do układu wydechowego i tam za zadanie ma rozłożyć tlenek azotu na nieszkodliwą parę wodną i azot. Zależnie od wymiarów i pojemności silnika stosuje się różne rodzaje płynów adblue, o różnym stężeniu. Nowe normy dotyczące ochrony środowiska dotyczą stosowania takich substancji jak właśnie adblue. Zarówno klienci indywidualni, jak i przedstawiciele branży motoryzacyjnej, podczas przechowywania takich substancji jak adblue, muszą korzystać ze specjalnych zbiorników, w których możliwe jest długie przechowywania tej substancji. Profesjonalne firmy zajmujące się wytwarzaniem, takich zbiorników jak zbiornik adblue mają w swojej ofercie zbiornik jednopłaszczyznowe bądź dwupłaszczyznowe. Zbiorniki dwupłaszczyznowe można składować na podłożu takim jak powierzchnia gruntu, dlatego możemy przechowywać ją na przykład w ogrodzie. Zbiorniki jednopłaszczyznowe wymagają użycia dodatkowego podłoża, wykonanego z betonu. Jego powłoka jest na tyle gruba, że zapobiega ewentualnym przeciekom. Równocześnie na rynku dostępne są także modele, których ścianki są przezroczyste, co umożliwia użytkownikowi kontrolę tego, ile płynu pozostało w środku. Pojemniki na adblue dostępne są w różnych wielkościach. Dla klienta indywidualnego najbardziej kompatybilny będzie niewielki rozmiar zbiornika, dla klienta biznesowego lepszą opcją będzie zbiornik sporych rozmiarów, jak także możliwość zakupu większej ilości zbiorników o kształcie prostokątnych, umożliwiającym składowanie na magazynie.

Zbiorniki na adblue muszą odznaczać się solidnym wykonaniem, tak by była możliwość bezpiecznego przechowywania bądź składowania tego typu substancji. Najczęściej pojemniki te są mobilnego użytku, jak i łatwo je dystrybuować. Zarówno klient indywidualny kupujący pojedyncze modele, jak i biznesowy będzie w stanie zakupić odpowiedni model zbiornika, ze względu na szeroki asortyment zbiorników, dostępnych na rynku.