Różne warianty efektywnego oświetlenia garaży

Oświetlenie tak specyficznego miejsca, jakim jest garaż, wymaga zastosowania odpowiednich narzędzi oraz technologii. Jeżeli garaż służy nam tylko i wyłącznie do przechowywania naszego samochodu, wówczas oświetlenie nie będzie nam potrzebne. Jeżeli jednak zamierzamy wykonywać w nim drobne czynności diagnostyczne, naprawy mechaniczne czy też planujemy budowę kanału, dobre oświetlenie będzie niezbędne, aby zrealizować ten plan. Garaż przeznaczony dla osoby o zacięciu majsterkowicza, musi spełniać określone kryteria doboru oświetlenia.

Oświetlenie garaży oraz ich poszczególnych części

energooszczędne oświetlenie garażyNajlepszą metodą dla ogólnego oświetlenia naszego garażu jest zastosowanie przemysłowych świetlówek LED w oprawie, które zapewnią nam wystarczające ogólne światło wewnątrz garażu. Ilość lamp może zostać dobrana indywidualnie i jest uzależniona od wielkości garażu, a konkretnie jego kształtu. Jeżeli jest on bardzo długi, energooszczędne oświetlenie garaży umieścimy szeregowo. Gdy zaś jego bryła przypomina kwadrat, możemy rozmieścić je bardziej obok siebie. Niezwykle ważnym aspektem doboru lamp garażowych jest odporność ich klosza na warunki panujące wewnątrz, a szczególnie niespodziewane uszkodzenia mechaniczne. Dlatego producenci lamp garażowych przykładają szczególną wagę do materiału, z jakiego wykonany jest klosz lampy, który nierzadko jest dodatkowo zabezpieczony poprzez montaż kratki ochronnej z metalu. Podczas budowy kanału w naszym garażu, warto zdecydować się na budowę specjalnych wnęk, które umożliwią montaż lamp wewnątrz. Dzięki temu komfort pracy pod naszym samochodem znacznie się zwiększy, a poziom światła sprawi, że prace pod podwoziem staną się przyjemnością. Wyeliminujemy w ten sposób uciążliwe stosowanie lamp na kablu, które są poprowadzone do kanału pozbawionego wbudowanego wewnętrznego oświetlenia. Projekt oraz typ lamp najlepiej uzgodnić z projektantem wnętrza garażu, oraz kanału. Do oświetlenia dużych powierzchni garażów możemy także zastosować oprawy rastrowe, znane z pomieszczeń biurowych.

Ruchome lampy warsztatowe możemy umieścić na specjalnych statywach, które umożliwią nam dowolne przemieszczanie źródła światła, które używamy do napraw samochodu. Statyw tego typu wyposażony jest w trójnóg, dzięki któremu źródło światła jest stabilnie zamocowane. Możemy je także dowolnie podnosić i opuszczać za pomocą teleskopowego wysięgnika. W warsztacie garażowym przyda się także lampa halogenowa, która jest zaprojektowana tak, aby umożliwić nam dotarcie do najbardziej niedostępnych zakamarków garażu.