Skuteczne terapie uzależnień

W codziennym życiu jesteśmy narażeni na kontakt z różnego rodzaju drobnoustrojami chorobotwórczymi wywołującymi różne dolegliwości i schorzenia. Stanowią one zagrożenie dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Całkowicie innym rodzajem niebezpieczeństwa dla zdrowia a nawet życia są uzależnienia. Uzależnienie to stan w którym kontakt z określoną substancją sprawia nam przyjemność. Rodzaje uzależnień bywają różne, do takich najbardziej znanych należą alkoholizm, narkomania, palenie ale coraz częściej słyszymy o uzależnieniach od komputera, zakupów czy gier hazardowych.

Czy hipnoza przynosi efekty w terapii uzależnień?

hipnoterapia - leczenie uzależnieńKażde z nich ma szczególny przebieg i specyfikę i wymaga indywidualnego podejścia. Używki takie jak alkohol czy papierosy są ogólnie dostępne i tolerowane przez społeczeństwo. Praktycznie każdy z nas ma z nimi kontakt od chwili narodzin do późnej starości. Również narkotyki stają się coraz bardziej popularne i coraz łatwiej je zdobyć. Niebezpieczne staje się to, ze sięgają po nie coraz młodsze osoby, a nawet dzieci. Największym problemem jest zauważenie problemu, akceptacja go jako choroby i podjęcie świadomej i dobrowolnej decyzji o poddaniu się leczeniu. Medycyna tradycyjna dysponuje całkiem dużą ofertę ośrodków i poradni zajmujących się leczeniem uzależnień. Możemy korzystać z detoksu, leczenia oraz terapii indywidualnych lub grupowych. Wszystko zależy od naszego stanu zdrowia oraz substancji uzależniającej. Również członkowie rodzin osoby uzależnionej nie pozostają bez pomocy i wsparcia. Ale w ostatnim czasie pojawiła się zupełnie nowa metoda terapeutyczna i w bardzo krótkim czasie zyskała grono zadowolonych pacjentów. Jest to terapia oferowana przez medycynę alternatywną polegająca na wprowadzeniu pacjenta w stan hipnozy. Jeśli więc interesuje kogoś hipnoterapia – leczenie uzależnień sprawdza się w osiemdziesięciu procentach. Przy dobrej współpracy i stosowaniu się do zaleceń nawet prawie w stu. Hipnoza w tej metodzie leczenia stanowi element psychoterapii. Pacjentów wprowadzanych w stan podobny do snu uczy umiejętności niezbędnych do życia bez nałogu. Redukuje u nich lęki nerwicowe będące przyczyną uzależnienia. Tworzy awersję do środków odurzających, redukuje przymus picia.

Hipnoza to stara i sprawdzona metoda terapeutyczna. Wykorzystywana z pozytywnym skutkiem już w medycynie ludowej. Jest całkowicie bezpieczna i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Nie wymaga również żadnych specjalnych przygotowań. Zabieg trwa około dwóch godzin i odbywa się pod opieką doświadczonego i godnego zaufania hipnoterapeuty. Jego długość oraz częstotliwość zależy od stanu pacjenta oraz rodzaju uzależnienia. O przebiegu terapii decydują specjaliści.