Skuteczność mezoterapii – piękne włosy

Mezoterapia to zabieg stosowany w celu odrastania włosów. Obejmuje technikę wstrzykiwania bogatej w składniki odżywcze cieczy w mezodermę skóry głowy – warstwę pod naskórkiem, która służy jako połączenie między warstwą tłuszczu i tkankami skóry. Odbywa się to za pomocą specjalnego pistoletu do mezoterapii, który zawiera sterylną igłę, która wstrzykuje roztwór w skórę głowy.

Jak skuteczna jest mezoterapia?

skuteczna mezoterapia skóry głowyLeczenie mezoterapią zazwyczaj obejmuje okres ośmiu sesji, z których każda odbywa się co tydzień, przez pół godziny. Podczas zabiegu należy zachować cierpliwość i opanowanie, ponieważ widoczne wyniki obserwuje się dopiero po piątej sesji. Podstawa substancji leczniczej, która jest wstrzykiwana w trakcie terapii, zależy od przyczyny wypadania włosów. Ponieważ ta substancja na ogół zawiera witaminy, składniki odżywcze i inne materiały przyjazne dla tkanek, leczenie to jest uważane za bezpieczne, zwykle bez efektów ubocznych lub reakcji alergicznych. Pacjenci, którzy poddają się temu zabiegowi, nie doświadczają ani nie odczuwają bólu i najmniejszego dyskomfortu, czyniąc mezoterapię łatwym rozwiązaniem dla pozbycia się przewlekłego problemu łysienia. Jednak osoby z dolegliwościami skórnymi, zapaleniami skóry, cukrzycą, hemofilią i ciążą nie powinny decydować się na takie leczenie, ponieważ może to utrudnić i pogorszyć ich stan zdrowia. Innym problemem związanym z włosami i skórą głowy, który można leczyć za pomocą mezoterapii, jest łupież. Ta alternatywa powinna jednak być stosowana tylko w przypadku poważnych problemów z łupieżem, tylko po konsultacji z dermatologiem i ustaleniu przyczyny łupieżu, a następnie kontynuowaniu leczenia tylko wtedy, gdy zaleci to lekarz. Skuteczna mezoterapia skóry głowy opiera się na działaniu płynu wstrzykiwanego pod skórę głowy. Składniki aktywne w roztworze działają razem, aby przyspieszyć wzrost włosów, poprawiając krążenie krwi, neutralizując nadmiar DHT, redukując stan zapalny, stymulując produkcję kolagenu i zwiększając rozmiar cebulki włosa, aby powstrzymać wypadanie włosów. Skutki mezoterapii są zauważalne i satysfakcjonujące.

To leczenie może zapobiec potrzebie przeszczepowi włosów i innych drogich i bolesnych alternatyw. Jednak dla uzyskania najlepszych i szybkich wyników pacjent powinien utrzymywać zdrową dietę, eliminować spożywanie fast-foodów, a także regularnie uprawiać sport oraz unikać stresu. Zapewni to utrzymanie wyników osiągniętych za pomocą terapii na dłużej oraz zwiększy tym samym pewność siebie i samoocenę.