Skuteczny i kaloryczny ekogroszek

Dla wielu osób zainwestowanie w materiały opałowe na całą zimę to spory wydatek. Sporo osób ogrzewa swoje domy przy użyciu węgla, który niestety tani nie jest. Z roku na rok obserwuje się dodatkowo wzrosty cen tego materiału opałowego. Jest to więc jeden z istotnych powodów, który powinien dać nam do myślenia w kwestiach dotyczących kupna innego materiału jaki można spalać w naszych kotłach. Wiele osób zaczyna interesować się materiałem opałowym jakim jest ekogroszek pochodzący również z węgla.

Efektywne ogrzewanie ekogroszkiem

ekogroszek cena za tonęEkogroszek jest materiałem opałowym o bardzo małej granulacji. W związku z tym wiele osób odrzucało już sam pomysł stosowania tego materiału w domach. Wynikać to mogło w dużym stopniu również stąd, że wiele kotłów grzewczych jakich używamy w domach nie jest przystosowanych do spalania materiałów o tak drobnych frakcjach. Obecnie jednak produkowane są nowoczesne kotły grzewcze, które świetnie poradzić sobie mogą ze spalaniem takich materiałów. Jednym z nich jest właśnie ekogroszek cena za tonę tego materiału opałowego jest różna w zależności od producentów. W Polsce mamy wiele firm zajmujących się produkcją ekogroszku. Bez względu na to od której z nich zakupimy ekogroszek to i tak będzie on naprawdę świetnej jakości. Wystrzegać się jednak należy ekogroszku pochodzącego z innych krajów. Do Polski od niedawna zaczął trafiać bowiem ekogroszek z Rosji. Kaloryczność tego materiału opałowego jest znacznie niższa niż kaloryczność ekogroszku pochodzącego z Polski. Jednak nie to jest tutaj najistotniejsze. Bardzo ważną sprawą jest to, że taki ekogroszek przejawiać może wysoki współczynnik spiekalności. Chodzi tutaj o to, że pod wpływem zbyt wysokiej temperatury dochodzić może do tworzenia spieczonych elementów. Gdy się ekogroszek zacznie tak łączyć to może doprowadzić do powstawania złogów i zatorów w kotle. Ekogroszek taki jest znacznie tańszy ale jednak należałoby go unikać. Wybierajmy więc produkt pochodzący z Polski i tym samym wspierać będziemy polską gospodarkę.

Ogólnie rzecz biorąc ekogroszek jest materiałem przejawiającym bardzo dobre parametry dotyczące kaloryczności. Można w wielu sklepach i składach materiałów opałowych znaleźć ekogroszek, którego kaloryczność wynosi nawet 24 MJ/kg. Nie da się ukryć, że jest to bardzo dobry rezultat. Niekiedy taką kaloryczność przejawia jedynie najlepszej jakości węgiel. Ekogroszek można obecnie zakupić w wielu miejscach w Polsce. Sprzedawany jest on również w bardzo wygodnych wersjach workowanych.