Sprzedaż hutrowa woreczków strunowych

Pakowanie różnego rodzaju towarów jest bardzo istotne, szczególnie w przypadku żywności, gdyż zabezpiecza ją przed utratą świeżości, czy zbytnim rozdrobnieniem. Istnieje wiele metod pakowania produktów, pudełka, papierowe torby, opakowania aluminiowe, czy w końcu foliowe woreczki. Wszystkie te metody mają swoje konkretne zastosowanie, uzależnione od typu i rodzaju przechowywanego w nich produktu. Jedną z najpopularniejszych metod pakowania drobnych elementów, nie tylko spożywczych, są woreczki foliowe z tzw. zapięciem strunowym, które pozwala na wielokrotne otwieranie i zamykanie woreczka.

Hurtownia worków z zapięciem strunowym

woreczki strunowe hurtWoreczki, które można wielokrotnie otwierać i zamykać mają ogromne zastosowanie. Już wspomniano o branży spożywczej, w której zapięcia strunowe stosuje się np. w paczkach herbaty, kawy, a także do przechowywania produktów suszonych jak np. grzyby. Chcąc kupić tego typu woreczki strunowe hurt jet jedną z metod ich nabycia. W sprzedaży są woreczki z reguły przezroczyste, o różnej wielkości i wytrzymałości. Worki z zapięciem strunowym z reguły są wykonane z grubej folii, która pozwala na pakowanie przedmiotów o nieregularnych krawędziach, które mogą uszkodzić zwykłą folię, ta wykorzystywana w workach strunowych jest grubsza i bardziej elastyczna, dzięki czemu nie poddaje się tak mocno naporowi ze strony przechowywanych w niej przedmiotów. W najmniejszych woreczkach tego typu przechowuje się bardzo drobne przedmioty, takie jak np. haczyki na ryby, lub tabletki, te największe natomiast służą do przechowywania dużych produktów takich jak np. klocki. Torebki strunowe z racji tego, że mogą zostać szczelnie zamknięte, świetnie sprawdzają się do przechowywania suchej żywności, gdyż nie dopuszczają do niej powietrza, a to powoduje, że może ona być przechowywana dłużej, nie utlenia się i nie rozmięka. Niektóre rodzaje woreczków posiadają białe paski na zewnątrz, które umożliwiają opisanie przechowywanego w nim produktu, poprzez wpisanie jego nazwy, a także daty pakowania, jest to przydatne w lokalach gastronomicznych, które muszą prowadzić tzw. HACCP.

Woreczki z zapięciem strunowym są doskonałym sposobem na przechowywanie najróżniejszych produktów, szczególnie suchej żywności, która musi być szczelnie zamknięta i chroniona przed dostępem powietrza. Utlenienie się takiego jedzenia, może doprowadzić do utraty jego walorów smakowych, a także do pogorszenia jakości produktu, na szczęście zastosowanie woreczków strunowych, nie dopuści do takiej ewentualności.