Systemy funkcjonujące w gastronomii

W naszym lokalu gastronomicznym panowało takie przeświadczenie, że szef zna się na wszystkim najlepiej i to on podejmuje zawsze decyzje odnośnie nowych inwestycji, na jakie można postawić. Wiem, że systemy gastronomiczne są dostępne w innych knajpach, dlatego żeby pokazać swojemu szefowi o co mi dokładnie chodzi przede wszystkim chciałem przejść się do knajp znajdujących się niedaleko naszej i zaprosić go na zaplecze.

Wybór systemów gastronomicznych

system gastronomicznyTak się składa, że w jednej knajpie miałem znajomego właściciela, który jest w stanie mi powiedzieć jaką rolę pełni system gastronomiczny w ich firmie i dlaczego jest to tak bardzo istotne. Moim zdaniem faktycznie warto jest postawić na jak najlepszy rozwój i faktycznie wybierać takie oprogramowanie, z którym zarówno nie będzie problemu podczas użytkowania, ale też każdy z pracowników będzie mógł czerpać satysfakcję z tego, że znajduje się w odpowiednim miejscu, które jest mu przyjazne. Wszystkie oferowane systemy gastronomiczne muszą być jednak zainstalowane. Znajomy powiedział, żebyśmy usiedli to zrobi nam kawę i wszystko nam dokładnie wytłumaczy. Byłem przygotowany na naprawdę długie wywody na temat tego dlaczego system gastronomiczny jest potrzebny, ale ten był bardzo konkretny i powiedział nam nawet w jaki system on poleca zainwestować bazując na własnym doświadczeniu. Moim zdaniem dzisiejsze lokale gastronomiczne od samego początku istnienia są faktycznie bardzo dobrze przystosowane pod klientów i pod pracowników, więc tak naprawdę nasz lokal gastronomiczny nie mógł postąpić inaczej jak właśnie zainwestować w odpowiednie oprogramowanie. W pierwszej kolejności oczywiście warto jest postawić na szkolenie wszystkich pracowników z korzystania z tego systemu, ale wydaje mi się, że nie powinno być z tym żadnych problemów zwłaszcza, że chodzi przede wszystkim o to, aby poprawnie z niego korzystali. W tym celu na pewno trzeba zamówić jakąś firmę zewnętrzną, która przyjedzie i po prostu wszystko nam dokładnie rozrysuje i wytłumaczy.

Nie da się ukryć, że w gastronomii wiele może się zdarzyć każdego dnia i faktycznie jeśli zamierzacie skorzystać z takich opcji i faktycznie zacząć pracować w tym biznesie na poważnie to pierwsze, w co musicie zainwestować to oczywiście bardzo dobre jakościowo oprogramowanie, które jak sami zobaczycie sprawia, że praca jest po prostu o wiele lepiej usystematyzowana. Z powodzeniem mogę powiedzieć, że szef również wydawał się dość mocno przekonany i już na spotkaniu szukał w internecie odpowiedniego systemu.