Tablice korkowe używane w wielu miejscach

Istnieje wiele miejsc publicznych, w których potrzeba tablic, na których możliwe jest umieszczenie wielu ogłoszeń lub innych przekazów pisemnych. Tego typu potrzeby zachodzą na przykład w zakładach pracy, gdzie mamy do czynienia z tablicami, na których zostają przekazywane wszelkiego typu informacje dla pracowników. W wielu wypadkach możemy także umieszczać tego typu tablice na terenach szkolnych lub wszędzie tam, gdzie potrzeba szybkiego powieszenia informacji. Dzięki tablicom korkowym możliwe staje się szybkie rotowanie kartkami przypinanymi na pinezkach.

Tablice typu korkowego o charakterystycznej budowie

tablice korkowe koloroweNajważniejszym aspektem produkcji tego typu tablic jest fakt użycia wysokiej klasy korka. Dzięki niemu mamy szansę używania tablicy przez długi czas. W wielu przypadkach korek jest odporny na intensywne użytkowanie, co ma niebagatelne znaczenie zarówno w szkole, jak i zakładzie pracy. Dobrej klasy tablice korkowe kolorowe lub jednolite mogą wytrzymywać intensywne przypinanie ogłoszeń za pomocą pinezek, które odbywa się bez szkody dla stanu maty korkowej, która znajduje się w centralnej części tablicy. Kolejnym ważnym aspektem produkcji tego typu tablic jest proces obróbki korka, który został użyty do produkcji tego typu tablic. Wiele typów korka zostaje szlifowanych, co sprawia, że możliwe jest uzyskanie niebagatelnej gładkości, która zwiększa wygodę używania maty korkowej w tablicy. Wiele tablic korkowych jest projektowanych przez producentów, którzy dbają o to, aby do produkcji tablicy zostało używane wysokiej klasy drewno. Wiele typów tablic posiada zatem obramowanie z sosny lub innego gatunku drewna. Dobre obramowanie sprawia, że tablica jest sztywna i solidna. Jednak rolą schludnej ramy jest także zapewnienie atrakcyjnego wyglądu tablicy korkowej, która zostanie umieszczona na przykład w pomieszczeniu zakładowym czy szkolnym pokoju nauczycielskim. W wielu wypadkach tablice tego typu mogą stanowić niezwykle funkcjonalny i estetyczny element wystroju wnętrz prywatnych lub publicznych. Stanowią one podstawowy element, umożliwiający obwieszczanie najważniejszych informacji w wielu miejscach.

Tablice korkowe mogą występować w wielu wersjach. Jedną z nich jest jednolita tablica korkowa, która jest przeznaczona do przypinania ogłoszeń pinezkami na całej jej powierzchni. Jednak tablice tego typu mogą być także projektowane w sposób łączony z tablicami magnetycznymi. Dzięki temu możliwe jest wykorzystywanie tego typu tablic w różny sposób. Na części magnetycznej możemy pisać specjalnymi mazakami lub przypinać ogłoszenia za pomocą małych magnesów.