Tanie pranie dywanów

Dywany to materiały, które na podłogach wciąż mogą wyglądać świetnie nawet po latach. Popularność dywanów wbrew opinii wielu osób wcale nie spada. Wręcz przeciwnie bowiem coraz częściej dywany są kupowane i świetnie przystrajają wnętrze. Dostępnych jest wiele rodzajów dywanów, które mogą różnić się od siebie gęstością runa lub też długością włókien. Zdarza się niekiedy tak, że coś na dywan wylejemy lub upuścimy talerz z jedzeniem. W takim wypadku mogą powstawać trudne do usunięcia plamy.

Skuteczne wywabianie plam z dywanu

niedrogie pranie dywanów w ŁodziZabrudzenia na dywanie powstają przede wszystkim na jego włóknach, czyli na runie. W przypadku poważniejszych zabrudzeń może się okazać, że zabrudzona zostanie również osnowa dywanowa, która znajduje się głębiej. W takim wypadku samodzielne usuwanie plam może być trudne a nawet w wielu przypadkach niemożliwe. Czy to oznacza, że w takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest pozbycie się dywanu i zakupienie nowej sztuki? Oczywiście, że nie. Wystarczy znaleźć sprawdzone firmy, które oferują niedrogie pranie dywanów w Łodzi zaś bez większych problemów można na takie firmy natrafić. Metod usuwania plam z dywanu jest wiele. Za najbardziej popularne uchodzi jednak pranie ekstrakcyjne. Ta metoda nie wymaga zdejmowania dywanu z podłogi i transportowania go do miejsca, w którym będzie można pranie wykonać. W czyszczeniu ekstrakcyjnym wykorzystuje się specjalistyczny odkurzacz piorący, który umożliwia zarówno odkurzenie dywanu jak również usunięcie plam. Drugim dość popularnym sposobem na pranie dywanów jest zastosowanie metody na wskroś. W tym przypadku już konieczne jest zabranie dywanu od klienta. Sposób ten polega na praniu dywanu w pralce. Zależnie od rodzaju dywanu oraz od stopnia jego zanieczyszczenia dywan może spędzić w pralce różną ilość godzin. Również temperatura w jakiej prany jest dywan dostosowywana jest do materiału z jakiego powstał dywan. Kolejnym etapem jest dokładne wirowanie dywanu. W tym etapie z dywanu usuwane jest aż 95% wilgoci.

Zanim dywan zostanie dostarczony do klienta po przeprowadzeniu prania to jest on poddawany suszeniu w specjalnej suszarni. W tym etapie usuwa się dodatkowe 5% wilgoci. Ostatnim krokiem przed transportem dywanu jest przeprowadzenie kontroli jakości wykonanej usługi. Jeśli plamy zostały usunięte to dywan jest odwożony na miejsce, z którego go przywieziono. Jeśli zaś efekty nie są zadowalające to przeprowadzane jest dodatkowe pranie. Często w takim wypadku stosuje się inną metodę lub inne środki czyszczące.