W jaki sposób zorganizować łóżeczko dla noworodka?

 

Czas oczekiwania dziecka jest najwspanialszym okresem w życiu przyszłych rodziców. Każdy rodzic stara się wtedy przygotować do tej roli najlepiej, jak się da a ponadto musi urządzić mieszkanie. Najważniejszym meblem, w który trzeba się zaopatrzyć jest łóżeczko. Jednakże samo łóżeczko nic nie daje, bo trzeba je odpowiednio wyposażyć w bardzo ważne elementy. Jakie to są konkretnie elementy? O tym w poniższym opisie.

Elementy wyposażenia łóżeczka dla noworodka

wyposażenie łóżeczka dla noworodkaNajważniejszą rzeczą w każdym łóżeczku jest odpowiednio dobrany materac. materac ten nie może być zbyt miękki, bp noworodek lepiej będzie czuł się na półtwardym posłaniu podtrzymującym jego drobne ciało. materac najlepiej jest kupić wysokiej klasy, taki który rozmiarem będzie pasował do łóżeczka noworodka. Nie może być on tez zbyt cienki, dlatego najlepiej zastosować ergonomiczne, grube materace, które będą przepuszczały powietrze. Jest więc to podstawowe wyposażenie łóżeczka dla noworodka. Malutkie dziecko musi jednakże mieć jeszcze dobrze dobraną pościel. Warto jest zainwestować w pościel dla noworodka wraz z przewiewną kołdrą i małą, płaską poduszką tylko z naturalnych włókien. Odpowiednia będzie tutaj bawełna. Warto, aby była ona zapinana na zamek, ponieważ dziecko może wplątać swoją rączkę w szpary między guziczkami. Warto, aby była ona w jasnym kolorze. Kolejnym krokiem jest zakup dobrego prześcieradła. Tutaj dobrze jest zainwestować w kilka prześcieradeł o różnej grubości. Latem dobre będą te cieńsze, z kolei zimą milsze będą grubsze. Ich cechą wspólną jest to, że ten element wyposażenia powinien być wzmacniany gumką, dzięki której prześcieradło będzie idealnie dopasowane do materaca. Przydatnym elementem wyposażenia łóżeczka dla niemowlaka będą również osłonki na szczeble, które to mają za zadanie ochronić dziecko przed obijaniem się podczas snu. Aby zachować intymność oraz dobry sen podczas dnia, można zastosować również baldachim. Będzie on pełnił również funkcje ochraniające przed owadami. Do łóżeczka można ponadto zamocować przybornik z materiału oraz lampkę nocna, która będzie przydawać się podczas nocnego karmienia i przebierania.

Są to więc podstawowe elementy, w które trzeba zainwestować, jeśli pragnie się urządzić dla dziecka dobre posłanie. Warto jeszcze wspomnieć, iż nad łóżeczkiem można powiesić różne zabawki. Może być to typowa karuzela z pozytywką, albo plastikowe zwierzątka, które będą sprawiały radość każdemu maluszkowi. W wielu sklepach można dostać akcesoria dla niemowlaków w tym te do wyposażenia łóżeczek.