Wygodne ubranka dla noworodków

Ciąża jest dla każdej przyszłej mamy niesamowitym doznaniem, które wyzwala w niej instynkt macierzyński. Kobiety, szczególnie pod koniec ciąży, kompletują wyprawkę dla maluszka i urządzają pokój dla niego. Jest to konieczne, ponieważ maluch będzie potrzebował swojego miejsca i wielu podstawowych artykułów już od pierwszego dnia życia. Najważniejsze są łóżeczko, wózek, ubranka i smoczek.

Jakie body wybierać dla noworodków?

wygodne body z długim rękawem dla noworodkaPrzyszła mama, która oczekuje na swoje pierwsze potomstwo, nie ma jeszcze doświadczenia w opiece nad noworodkiem, więc przeważnie jest zdana na porady innych. Co prawda na badaniu ultrasonograficznym lekarz określa wagę i rozmiar dziecka, ale czasem bywa z tym różnie, bo porodzie okazuje się, że maluch jest większy lub mniejszy niż się wcześniej zakładało. Z tego względu, mamy czasem nie wiedzą w jakim rozmiarze kupować ubranka, dlatego najlepiej wtedy wybierać dwa rozmiary jednocześnie, czyli większy i mniejszy. Noworodki najczęściej mają rozmiar od pięćdziesiąt sześć do sześćdziesiąt osiem, ale bywają też mniejsze dzieci, które wchodzą w rozmiar czterdzieści przeznaczony dla wcześniaków. Z pewnością przydadzą się wygodne body z długim rękawem dla noworodka, które będą potrzebne już w szpitalu zaraz po narodzinach. Tak małe dzieci nie mają jeszcze uregulowanej temperatury ciała i szybko marzną, dlatego trzeba je zawsze ubierać o warstwę więcej niż my sami. Co do wyboru rozmiaru, to body nie mogą być byt ciasne, ponieważ trzeba uwzględnić jeszcze pieluszkę, która zajmuje sporo miejsca w ubranku. Body są najwygodniejsze dla maluchów, ponieważ nie krępują ruchów, są miękkie i mają zapięcie w kroku. Możemy dostać modele rozpinane z boku lub wkładane przez głowę. Zakładając dziecku body, wystarczy dodać spodenki i maluch jest ubrany. Najczęściej ten rodzaj ubrania noszą dzieci do momentu aż nie oduczą się załatwiania swoich potrzeb do pieluszki, czyli do około dwóch – trzech lat. Największe body są produkowane do rozmiaru dziewięćdziesiąt dwa, więc spokojnie wejdzie w nie dwu lub dwu i pół latek.

Przy wyborze ubranek dla dziecka, warto przede wszystkim kierować się ich jakością i materiałem. Body są bardzo uniwersalnym modelem odzieży dla niemowląt i z pewnością będą często prane i prasowane, dlatego warto wybierać te, które są uszyte z dobrej gatunkowo bawełny. Jest ona wytrzymała i miękka nawet pomimo wielu prań w wysokich temperaturach. W zależności od płci dziecka, dostaniemy w sklepach z artykułami dla niemowląt kolory przeznaczone dla chłopców i dziewczynek.