Wypełniacze z gąbki do paczek

O tym że modele malowane na zamówienie były niesamowicie delikatne i powinny być przewożone z najwyższą ostrożnością najwyraźniej nie wiedziały firmy kurierskie. Mimo wszelkich oznaczeń i zabezpieczenia zawartości przed uszkodzeniem, często zdarzały się nam reklamacje dotyczące bardzo uszkodzonych i poobijanych modeli, które traciły całą wartość kolekcjonerską przez takowe ubytki. Nie pomagały tu interwencje u przewoźników a nawet ich zmiana, gdyż takie sytuacje miały miejsce zdecydowanie za często. Zaczęliśmy więc zastanawiać się nad lepszym sposobem na zabezpieczenie zawartości paczek.

Wypełniacz do przesyłek z delikatną zawartością

wypełniacz paczekWiele firm używało najróżniejszych rodzajów wypełniaczy, by zabezpieczać zawartości przesyłek przed uszkodzeniem i mimo iż bardzo wiele z nich sprawdzało się doskonale, chroniąc sprzęt czy podzespoły elektroniczne, do paczek zawierających bardzo delikatne modele o niewielkich elementach mogących łatwo ulec uszkodzeniu nie nadawały się szczególnie dobrze. Przeglądając oferty różnych hurtowni, w końcu natrafiliśmy na wręcz idealne rozwiązanie naszego problemu, jakim był wypełniacz paczek wykonany z miękkiej gąbki, podobnej do tej jaka używana była do produkcji wnętrz walizek do przenoszenia modeli. Gąbka taka nie tylko doskonale zabezpieczała zawartość przed efektami uderzeń i nieostrożnego obchodzenia się z paczką, bardzo dobrze pochłaniając siłę uderzenia, ale była również elastyczna, nie powodując nacisku na zawartość paczki a tym samym nie powodując uszkodzeń podczas transportu, jednocześnie uniemożliwiając zawartości paczki poruszanie się podczas transportu, a tym samym przypadkowe jej uszkodzenie. Samo wypełnienie było niesamowicie lekkie, nie dokładając dodatkowej wagi do paczek, w szczególności przesyłek o dużych rozmiarach które były dość ciężkie, a tym samym nie generując wyższych kosztów przesyłki, a swoje zadanie spełniało doskonale.

Gąbki które tworzyły owe wypełnienie były najczęściej sprzedawane hurtowo, i mogły mieć różne rozmiary, nadając się do wypełniania zarówno bardzo dużych kartonów z zawartością o znacznych gabarytach, jak i mniejszych przesyłek, we wszystkich zapewniając równie dobrą ochronę zawartości. Były one bardzo tanie, na tyle iż mogliśmy bez większego wydatku zaopatrzyć się w zapas wystarczający na co najmniej kilka miesięcy. Co więcej, często dostawaliśmy bardzo pochwalne opinie od naszych klientów, którzy zaczęli używać owego wypełnienia właśnie jako gąbki do pudełek z figurkami, gdzie były równie funkcjonalne.