Zabieg kawitacyjny i mikrodermabrazja

Aby nasz skóra wyglądała na zdrową i młodą, należy odświeżać naszą cerę, podając się regularnym zabiegom jej oczyszczania. Ponadto nie powinniśmy o niej zapominać podczas codziennej pielęgnacji. Jednak najlepsze rezultaty pomoże uzyskać nam salon kosmetyczny, gdzie znajdziemy szeroką gamę zabiegów oczyszczających.

Jaki zabieg wybrać?

oczyszczanie twarzyDo najpopularniejszych i najskuteczniejszych zabiegów oczyszczania twarzy u kosmetyczki należą peeling kawitacyjny i mikrodermabrazja. Pierwszy z nich to nowa metoda oczyszczania twarzy. Bazuje na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych, dzięki któremu martwy naskórek się złuszcza, a twarz masuje się i dotlenia. Kosmetyczka prowadzi po twarzy urządzenie emitujące wibrujące fale, które rozbija pęcherzyki na cerze. Ta bezpieczne i delikatne oczyszczanie twarzy, czyni cerę świeżą, wypoczętą i rozjaśnioną. Jednak działanie kawitacji nie ogranicza się wyłącznie do oczyszczania. Peeling pozwala również zniwelować częste problemy skórne. Ponadto usprawnia mikrokrążenie skóry, regeneruje ją, rozjaśnia i poprawia jej koloryt, redukuje zmarszczki i niedoskonałości, np. trądzik, wągry, a także wygładza i nawilża cerę. Warto jednak pamiętać, iż mimo to istnieją pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Z kawitacji powinny zrezygnować kobiety w ciąży, z zakażeniami o różnym podłożu, posiadające metalowy implant lub rozrusznik serca oraz chorujące na padaczkę, nowotwór lub zakrzepowe zapalenie żył. Drugi popularny zabieg oczyszczający twarz to mikrodermabrazja, czyli ścieranie martwego naskórka specjalnym urządzeniem. Na pierwszy rzut oka wydaje się to nieprzyjemne, lecz zabieg jest w pełni bezbolesny i relaksujący. Narzędzie do mikrodermabrazji jest bardzo delikatne i daje uczucie miłego masażu. Mikrodermabrazja świetnie zwalcza niedoskonałości skóry: zaskórniki, przebarwienia, czy drobne zmarszczki. Oprócz tego poleca się ją w walce z bliznami, trądzikiem pospolitym, wiotkością skóry i łojotokiem. Istnieją też przeciwwskazania do zabiegu, np. stan zapalny skóry, trądzik różowaty, krostkowy, ropowiczy, różne zakażenie, a także nowotwór skóry. Dzięki mikrodermabrazji skóra będzie dogłębnie oczyszczona i odbudowana. Podczas jednej wizyty wyrównasz koloryt skóry, pozbędziesz się przebarwień i drobnych zmarszczek.

Opinie na temat tych dwóch zabiegów są jak najbardziej pozytywne. Należy jednak pamiętać, żeby wybrać odpowiedni salon kosmetyczny. Oczyszczanie twarzy powinno być wykonane przez specjalistów, z użyciem odpowiednich narzędzi. Prawidłowo przeprowadzony zabieg pozwala cieszyć się dłużej świeżą i perfekcyjną cerą.