Założyłem firmę i wynająłem wirtualne biuro

Pewnego dnia podjąłem decyzję o założeniu swojej własnej firmy. Nie miała to być firma, która obsługiwałaby wielu zleceniodawców czy klientów. Chciałem jedynie założyć swoją własną działalność i współpracować na zasadzie umowy b2b z moim zleceniodawcą. Pisząc krótko – miało to być samozatrudnienie – a pracę planowałem wykonywać całkowicie mobilnie. I wówczas okazało się, że muszę w urzędzie podać jakiś adres swojej działalności. Na szczęście szybko znalazłem właściwe rozwiązanie.

Skorzystałem z usługi wirtualnego biura

wirtualne biuro z gdańskaPomyślałem sobie, że dobrze byłoby mieć swoje biuro, ale tak jakby go wcale nie mieć. Chodziło mi o to, żeby jednak mieć jakiś adres dla swojej firmy, który mógłbym chociaż podawać w urzędowych dokumentach. Dzisiaj takim rozwiązaniem są wirtualne biura, które można znaleźć w prestiżowych lokalizacjach w całym kraju. Ja swoją firmę otwarłem w stolicy Trójmiasta, więc oczywistym jest, że wynająłem wirtualne biuro z Gdańska. I to się okazało absolutnym strzałem w dziesiątkę. Po pierwsze i najważniejsze – mogłem podać adres firmy i w urzędzie i na swojej internetowej wizytówce. Po drugie – nie musiałem się martwić o natrętne telefony z ofertami i maile ze spamem. Wszystkie dane firmowe były wirtualne, bo chociaż istniały w rzeczywistości to jednak nie były powiązane bezpośrednio z moją osobą. Dzięki temu mogłem skupić się na tym co dla mnie najważniejsze, czyli na pracy. Całkiem niedawno okazało się nawet, że potrzebuję na kilka godzin wynająć jakieś biuro, w którym mógłbym porozmawiać ze swoim potencjalnym pracodawcą. I wtedy po prostu w wirtualnym biurze wynająłem na kilka godzin takie prawdziwe biuro. Mogłem na spokojnie usiąść i porozmawiać z potencjalnym kontrahentem. I chociaż moja firma to tylko zwykłe samozatrudnienie to jak się okazało, dzięki wirtualnemu biuru, mam możliwość rozwoju. W razie konieczności mogę skorzystać w każdej chwili z infrastruktury biurowej – takiej zupełnie realnej. W dzisiejszych mobilnych czasach można przecież pracować z każdego miejsca na ziemi.

Moja firma działa już od kilku miesięcy, a ja pracuję zdalnie w swoim mieszkaniu. Nie musiałem nigdzie podawać jego adresu jako adresu siedziby swojej firmy. Na szczęście dzisiaj można sobie wynająć adres, który można podawać w firmowych dokumentach. Skorzystałem z usług wirtualnego biura, a kiedy przyszła taka konieczność to skorzystałem również z takiego całkiem prawdziwego pomieszczenia biurowego. Za dodatkową opłatą oczywiście. Dzięki temu, że moja firma ma wirtualny adres ja mogę skoncentrować się tylko na swojej trudnej pracy.