Zamontowałem podsłuch w telefonie mojego dziecka

Długo zastanawiałem się nad tym czy kupić mojemu dziecku telefon komórkowy. Mój syn ma bowiem dopiero siedem lat, ale jest na tyle rozsądnym dzieckiem, że z pewnością potrafiłby odpowiednio z niego korzystać. Tak się składa, że akurat nie dawno mój synek zaczął chodzić do szkoły. Z tej okazji kupiłem mu prawdziwy telefon komórkowy. Wszystkie dzieci potrafią się dzisiaj posługiwać smartfonami, więc kupiłem mojemu synkowi dobry telefon ze średniej półki. Zainstalowałem mu również specjalne oprogramowanie.

Automatycznie włączające się podsłuchiwanie otoczenia

dobry podsłuch - androidChciałem jednocześnie tym zakupem zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo. Tym bardziej, że do szkoły mój synek będzie chodził na piechotę, bo do szkoły jest kilkaset metrów. W każdym razie telefon w rękach siedmiolatka może być też jednocześnie taką starszą wersją elektronicznej niani. Chodzi o to, że wystarczy w telefonie zamontować specjalną aplikację, żeby mieć jednocześnie podsłuch dziecięcego otoczenia. Mam świadomość tego, że na małe dzieci czyhają różne zagrożenia, dlatego właśnie w ten sposób postanowiłem uchronić przed nimi moje dziecko. Zainstalowałem dobry podsłuch – android oferuje kilka ciekawych aplikacji oferujących taką funkcję. Nie mam zamiaru podsłuchiwać o czym mój synek rozmawia z rówieśnikami. Ustawiłem w tej aplikacji automatyczne włączanie się rejestrowania dźwięku na wypadek, gdyby mój synek wołał pomocy. Wystarczy, że mój syn kliknie w ikonę aplikacji na telefonie a urządzenie zarejestruje wszystko dookoła kamerą i mikrofonem. Mam dostęp do mikrofonu w telefonie dziecka i w każdej chwili mogę sprawdzić czy mój syn jest bezpieczny. Wszystkie funkcje można dezaktywować w określonych godzinach, więc nad telefonem mam pełną kontrolę. Wszystko dokładnie wytłumaczyłem mojemu synkowi, żeby wiedział na czym polega sprawowana nad jego telefonem kontrola. Mam doskonały kontakt ze swoim synem, więc chcę, żeby wiedział, że to wszystko jest tylko dla jego bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał skorzystać z funkcji podsłuchiwania otoczenia telefonu.

Nowoczesne aplikacje na androida umożliwiają podsłuchiwanie telefonu. Dzięki temu można wykorzystać telefon kupiony dziecku do tego, żeby zapewnić swojej pociesze bezpieczeństwo. Wystarczy naciśnięcie jednej ikony na telefonie, żeby rodzic mógł dokładnie wszystko widzieć i wszystko słyszeć. Dla bezpieczeństwa dziecka takie możliwości aplikacji są wprost nieocenione. Poza podsłuchiwaniem telefonu w każdej chwili można również zlokalizować dziecko na mapie.