Nowoczesny filtr uzdatniający wodę

Woda w mieście spełniała wszystkie wymogi sanepidowskie, więc była zdatna do picia i użytku gastronomicznego. Mimo to, podczas testów wykonywanych przez specjalistów z naszej sieci okazało się, iż nie spełnia ona norm, jakie nakładaliśmy na ujęcia wody. Zamontowanie oczyszczacza wody lub stacji uzdatniania było więc koniecznością, jeśli obiekt miał być zgodny z normami firmy, jakie obejmowały wszystkie punkty gastronomiczne, przez nas prowadzone.

Najwydajniejszy filtr do wody

doskonały filtr przepływowy do wodyObiekt w którym owe urządzenia miałyby być zamontowane nie należał jednak do szczególnie przestronnych, a zwłaszcza kuchnia, w której ledwie daliśmy radę zmieścić najbardziej podstawowe i niezbędne wyposażenie. Montaż dużych filtrów zbiornikowych nie wchodził więc w grę, z racji gabarytów takich filtrów, niejednokrotnie potrzebujących przestrzeni podobnej do jednej szafki kuchennej. Zamiast takich urządzeń polecono nam natomiast doskonały filtr przepływowy do wody, który nie tylko miał podobną wydajność i skuteczność oczyszczania, jak duże filtry ze zbiornikami, ale równocześnie był nieporównywalnie mniejszy, przez co był znacznie wygodniejszy do zamontowania w nawet najmniejszych pomieszczeniach. Zamiast gromadzić wodę w zbiorniku i oczyszczać ją chemicznie czy fizycznie, tego rodzaju filtry działały na bieżąco gdy otwierany był zawór wody, a przez to bywały znacznie wydajniejsze i tańsze gdy używane były intensywnie, gdyż filtry były bardzo trwałe i nie wymagały częstej wymiany, a gdy już uległy zużyciu, ich wymiana na nowe była o wiele tańsza niż wymiana filtrów w dużych oczyszczalniach przydomowych czy użytkowych. Z racji działania, były one montowane bezpośrednio przy zaworach wodnych, i działały bardzo podobnie do przepływowych podgrzewaczy do wody, tak więc można je było montować w taki sam sposób, a osoby które miały okazję zakładać jedno z tych urządzeń najczęściej nie miały problemu z montażem drugich.

Małe, przepływowe filtry były też o wiele bardziej ekonomicznym rozwiązaniem, zwłaszcza w tych obiektach które miały kilka różnych ujęć wody, a przez to potrzebowały wielu filtrów, albo jednej dużej oczyszczalni, usytuowanej najczęściej w piwnicy. Kompaktowe filtry były więc znacznie łatwiejsze do montażu i o wiele wygodniejsze podczas normalnej pracy obiektu. Nie wymagały także częstego okresowego czyszczenia, gdyż nie posiadały zbiornika, w którym gromadzona była woda, a który bardzo łatwo mógł ulec zanieczyszczeniu z czasem, jeśli nie był doglądany z należyta uwagą i częstotliwością.