Sprawdzone suplementy dla koni sportowych

Suplementacja jest ważna w życiu każdego organizmu, szczególnie w codziennej diecie stosują ją sportowcy, a nimi można nazwać nie tylko ludzi. Suplementy odgrywają kluczową rolę w przypadku psów sportowych, takich, które trenują dog frisbee, czyli sport dość mocno obciążający stawy. Regularnie stosują je również właściciele koni sportowych, ale nie tylko, suplementy sprawdzają się również u klaczy przeznaczonych do rozrodu i reproduktorów. 

Dlaczego suplementacja koni sportowych jest ważna?

suplementy diety dla koni sportowychPoród i sama ciąża jest ciężkim procesem dla organizmu zwierzęcia, dlatego trzeba zapewnić mu wszystkie potrzebne składniki, aby poród przebiegł bez komplikacji, a urodzony źrebak był przede wszystkim zdrowy i silny. Warto jest zwrócić uwagę również na dietę źrebaka, konie rozwijają się do około piątego roku życia — to bardzo długo, podczas całego tego procesu będą potrzebować wielu składników mineralnych i witamin, a nawet odpowiednia pasza nie zapewni im tego w takim stopniu, jakiego tak naprawdę potrzebują. Suplementy diety dla koni sportowych jest również bardzo ważną kwestią w ich żywieniu. nie trudno się domyślić, że każdy sport jest obciążający dla stawów koni, często dochodzi u nich do różnego rodzaju kontuzji — niektóre są łatwe do wyleczenia, inne trudniejsze, a niektóre niestety są niewyleczalne. Taka kontuzja wyklucza konia ze sportu, często nawet z rekreacji, a to wszystko generuje koszty, zwłaszcza jeśli ktoś jest czynnym zawodnikiem. Utrzymanie konia nie należy do tanich rzeczy, same koszty weterynarza potrafią być ogromne, wyleczenie kontuzji potrafi kosztować nawet kilkanaście tysięcy. Takie konie najczęściej są sprzedawane do hodowli, rekreacji w szkółce dla dzieci lub jako tak zwane konie do towarzystwa, czyli takie, dla których dalsze większe aktywności są mocno niewskazane, a wręcz zabronione. Konie, które mają słabe kości i stawy, będą w większym stopniu narażone na kontuzję, odpowiednie suplementy mogą właśnie wzmocnić nogi, mięśnie, kręgosłup konia, a także poprawić ruchliwość chrząstek.

Suplementacja nie jest aż taką drogą sprawą, w porównaniu do kosztów leczenia konia. Warto zaopatrzyć się w suplementy na stawy, ale również w takie, które poprawiają trawienie, ponieważ zwierzęta te narażone są na kolki, skręty jelit, co jest dla nich bardzo niebezpieczne i często niestety doprowadza do śmierci zwierzęcia. Dlatego właśnie warto pamiętać o wspieranie koni, nie tylko tych młodych, sportowych, ale również staruszków, którym dodatkowe witaminy bardzo się przydadzą.